Hlavní navigace

MoneyUp - zhodnocení peněz

Jedná se o zprostředkování půjček. Tento model běžně funguje v USA, kde si investor v dražbě najde "svého dlužníka". My jsme tento model přizpůsobili českým podmínkám.

Sdílet

1. Slyšela jsem, že v současné době rozjíždíte další velký projekt MoneyUp v oblasti zhodnocení peněz. O co se jedná tentokrát? Jedná se o zprostředkování půjček. Tento model běžně funguje v USA, kde si investor v dražbě najde „svého dlužníka“. My jsme tento model přizpůsobili českým podmínkám.

2. Co to znamená? Vynechali jsme dražbu a vstoupili jsme mezi investora a dlužníka jako zprostředkovatel a zároveň ručitel.

3. Takže to znamená, že investor nenese žádné riziko? Riziko je minimální a závisí na typu půjčky, do které se peníze dávají. U půjčky ručené nemovitostí má investor přímo svoji zástavu na nemovitosti a ještě půjčku stoprocentně ručí FINESKO a.s. Já to považuji za velice bezpečnou investici.

Money up

1. Jak vysoký je výnos u těchto půjček? Jak už jsem říkal, záleží na typu půjčky, kterou si investor vybere. U půjček „na nemovitost“ je čistý výnos 7,59% p.a. U půjček „na směnku“ je 18,97% p.a. Je to už skutečně čistý výnos, ze kterého se již nestrhávají žádné poplatky.

2. A jaké poplatky si FINESKO účtuje? Hlavní je pro nás provize, kterou vybíráme od „dlužníka“. Investor platí jednorázovou provizi za zprostředkování.

3. Můžete porovnat výnos vašeho nového produktu s běžnými způsoby zhodnocení peněz? Podívejme se na graf výnosu jednotlivých typů investic. Pokud uložíme peníze v bance, dostaneme celkem jistý rovnoměrný výnos, z peněz investovaných do akcií můžeme získat vysoký výnos, který však v čase velmi kolísá. Výnos MoneyUp je rovnoměrný a přitom dostatečně vysoký.

4. Co všechno musím udělat, když to budu chtít vyzkoušet? Pouze uzavřete mandátní smlouvu s Fineskem. My vyhledáme a prověříme dlužníka a zajistíme, aby Vám platil.

5. Když jsem se připravovala na tento rozhovor, tak jsem se o Vás dozvěděla jednu zajímavost. Když založíte firmu, tak z ní poměrně rychle uděláte velkou fungující společnost, kterou umíte výhodně prodat. Máte na to nějaký recept? Tak to úplně není. Vždycky, když zakládám novou společnost, tak si myslím, že ji prodávat nebudu. Ale je pravda, že několikrát se mi povedlo dosáhnout vysokých obratů a o společnost projevili zájem velcí investoři. Leasingovou společnost IMP koupila společnost GE – a je to dnešní GE money auto. Sázkovou společnost Teletip koupila společnost Synot a dnes funguje jako Synottip. Věřím, že to bude největší sázková společnost v oblasti kurzových sázek v Čechách.

Děkuji Vám za rozhovor. A pokud máte zájem o další informace, tak se podívejte na www.moneyup.cz


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).