Hlavní navigace

Mobilní apky správného manažera

Komerční sdělení
Úspěšný manažer se vyzná v mobilních aplikacích na zefektivnění práce. Generální ředitel společnosti QBSW, Martin Hrnko, se s námi podělil o jeho nejoblíbenější mobilní řešení.

Sdílet

PressReader

Přináší všeobecný rozhled ale i novinky z konkrétní oblasti. Manažer musí mít přehled, co se děje. Martin Hrnko nepatří mezi výjimky: „Zpravodajské aplikace si nejčastěji čtu na tabletech. Právě zde využívám aplikaci PressReader. Slouží pro pohodlné čtení denního tisku. Velký formát tabletu zajistí jednoduché listování a prohlížení média. Člověk má často pocit, že drží v rukou skutečné noviny.“

Zoiper

Vnitropodniková komunikace je při plnění úkolů klíčová. Martin Hrnko v QBSW využívá aplikaci Zoiper. „Když jsem mimo kancelář a potřebuji se s někým spojit, otevřu aplikaci, vytočím klapku a jsem automaticky propojený do naší internetové telefonní ústředny. Následně se hned spojím s konkrétní osobou,“ popisuje fungování aplikace Martin Hrnko.

Wunderlist

Velké množství úkolů se může snadno ztratit a promíchat. „Seznamy plánovaných aktivit mohu sdílet s jinými lidmi. Wunderlist je perfektní i na plánování aktivit do budoucna,“ vysvětluje Martin Hrnko.

OmniFocus

Getting Things Done. Metoda, kterou by se mohl řídit každý manažer. Na důležité a nedůležité úkoly si chceme vzpomenout i je splnit. „Aplikace OmniFocus umožňuje zaznamenávání soukromých a pracovních úkolů. Každou úlohu lze kategorizovat, přiřadit její termín a nastavit připomenutí. Metoda Getting Things Done je založená na řešení úkolů v tom kontextu, který se na ni váže. Například, pokud potřebuji napsat pracovní mail, notifikace se mi objeví přesně v době, kdy jsem v práci a mohu se úkolu věnovat. Naopak, je zbytečné, aby se mi taková úloha připomínala ve volném čase,“ pochvaluje si aplikaci Martin Hrnko.

Waze

Při pracovních i soukromých cestách uvítáme navigaci, která nám pomůže bezpečně dorazit do našeho cíle. Martin Hrnko na silnicích nejčastěji zapíná aplikaci Waze. Kromě navigace ji využívá i na získávání přehledu o dopravní situaci.

Evernote

Evernote nahradí poznámkový blok. Všechny důležité myšlenky, nápady a zápisy máte uloženy na jednom místě. „Tuto byznys aplikaci využívám již od roku 2011. Nejčastěji si do ní zapisuji poznámky, které dále kategorizuji a sdílím. Výhodou je dostupnost těchto poznámek. Mám je k dispozici v mobilu, tabletu i na počítači,“ takto používá aplikaci Martin Hrnko.

Airtable

Aplikace Airtable přinese řád do věcí, které máte rádi. Vyplňovat můžete přednastavené databáze nebo si vytvořit své vlastní. „Ve volném čase rád čtu knihy. Proto jsem si vytvořil v aplikaci Airtable databázi, kde jsem přidal všechny knižní tituly, které vlastním. Stejně si do kategorie přidám publikace, které si plánuji koupit,“ přibližuje fungování Airtable pan Hrnko.

One Drive a Dropbox

Sdílení souborů je každodenní činností téměř v každé firmě. Cloudové aplikace nám přinášejí přehled ale hlavně pořádek do důležitých dokumentů, které využívají zaměstnanci. S těmito aplikacemi má zkušenosti i Martin Hrnko: „V QBSW i v soukromí využívám hlavně dvě – One Drive a Dropbox. Patří mezi aplikace, které se staly nedílnou součástí našeho života.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).