Hlavní navigace

Metropolitní spořitelní družstvo – silný partner pro zhodnocení peněz

MSD je největší záložna na českém trhu a jeho produkty se pravidelně objevují na předních příčkách ve srovnávacích testech výhodnosti a nejlepších podmínek v oblasti zhodnocení peněz.

Sdílet

Před 14 lety byla v Brně založena malá regionální záložna. Dnes je největším spořitelním družstvem v Česku, jehož produkty využívá aktuálně přes 12 000 členů. Společně s oblíbeností se také kontinuálně rozšiřuje pobočková síť. V dubnu chystá MSD otevření dalších dvou poboček, a to ve městech Jihlava a Zlín.

V nabídce Metropolitního spořitelního družstva (www.imsd.cz) najdeme dva základní produkty. Prvním je spořicí konto/účet, který je vhodný pro krátkodobé zhodnocení peněz. Své finanční prostředky totiž máte kdykoliv k dispozici. V bankovní terminologii se používá termín vklad na viděnou. Spořicí účet nabízí velice atraktivní zhodnocení, jelikož jeho roční úroková sazba je 2,8 % bez ohledu na výši vkladu (odkaz na produkt: http://www.imsd.cz/sporici-konto). Druhým produktem jsou termínované vklady. Ty se uzavírají na 6, 12 či 24 měsíců. Po dobu, na kterou smlouvu uzavřete, si peníze nemůžete volně vybrat, avšak zúročení těchto vkladů je výrazně zajímavější než u běžných účtů. MSD nabízí zhodnocení v rozmezí od 3,3 do 4,8 % p.a. (více o produktu zde: http://www.imsd.cz/terminovane-vklady).

U obou produktů je založení, vedení a zrušení účtu stejně jako převody vkladů a úroků zdarma. Důležité je také podotknout, že jsou všechny vklady stejně jako u bankovních institucí pojištěny do výše 100 000 EUR. Rozdílem však je, že zatímco pro banku jste zákazníkem, u družstev se stáváte přímo jejich podílníkem/členem. Vstup do Metropolitního spořitelního družstva se pojí se zaplacením základního členského vkladu ve výši 100 Kč. Tento podíl se Vám však při odchodu z družstva vrací, v případě MSD v současnosti dokonce se zhodnocením, které vzniká na základě pozitivních hospodářských výsledků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).