Hlavní navigace

Máte půjčku v bance? Převeďte si ji „k lidem“. Překvapí vás, kolik se dá ušetřit

Komerční sdělení
Desítky tisíc korun můžete ušetřit, když chytře refinancujete svůj bankovní úvěr nebo kreditku. Novou službu Zonky, kde lidé půjčují lidem a která se inspirovala podobnými službami v Německu, využívají zákazníci většinou k tomu, aby si zlevnili drahé dluhy. Nechte si spočítat, kolik ušetříte.

Sdílet

Martin Král se o Zonky dozvěděl na obědě od kamaráda. Služba, kde lidé půjčují lidem a díky tomu jsou úrokové sazby nižší než u tradičních finančních institucí, ho hodně zaujala. Jako programátor se přirozeně zajímá o nové věci, služby a trendy.

„U banky už delší dobu splácím větší úvěr a k tomu mám dvě kreditní karty. Ty jsem musel použít, když jsme na dovolené řešili velký problém. Po tom obědě jsem se poprvé pořádně podíval, jaké mám na těch kreditkách úroky. Dost mě to vyděsilo,“ vypráví Král. Průměrný úrok mu vyšel na 30 procent.

Hned druhý den se rozhodl nechat si v Zonky spočítat, kolik by ušetřil, kdyby si úvěry za dvě stě tisíc nechal přefinancovat od lidí. Číslo, které mu vyšlo, ho skoro šokovalo – 90 tisíc korun. Na Zonky totiž dostal úrok 5,99 % (RPSN 7,43 %). A tak i když bude splácet skoro čtyři roky, protože si nastavil pohodlně nízké splátky, je to veliká úspora.

Jak Zonky funguje? Jsme startup, který se inspiroval podobnými úspěšnými projekty v sousedním Německu, ale i jinde ve světě. Využíváme moderní technologie k tomu, abychom propojovali – virtuálně a anonymně – lidi, kteří si chtějí půjčovat navzájem.

Lidé, kteří si přes nás půjčují nebo někomu půjčují, jsou docela normální a obyčejní. K tomu, abyste mohl přes Zonky začít půjčovat, potřebujete totiž jen dva tisíce korun. Proto, abyste si přes Zonky mohl peníze půjčit, budete potřebovat obdobné dokumenty jako při půjčce v bance, proces je totiž velmi obdobný.

Zonky je služba, která obě strany propojuje. V jejím týmu jsou lidé, kteří dříve pracovali v úvěrových odděleních v bankách. Služba je vázána pravidly spotřebitelského zákona, je registrována u ČNB a je pod dohledem České obchodní inspekce.

Chcete o nás a o tom, co děláme, vědět víc?

1. Podívejte se na naše stránky www.zonky.cz.

2. Napište mi na lucie.tvaruzkova@zonky.cz.

3. Zavolejte nám na 800 449 999.

4. Stavte se v naší pražské pobočce na adrese Zonky, Štefánikova 43a, budova D, Praha 5. Jsme tu každý pracovní den od 8 do 18.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).