Hlavní navigace

Luxus není drahý. Kupujte stylové věci levně nebo na nich vydělejte

Komerční sdělení
Neodpírejte si, šetřete chytře. Nemusíte být mistrnými investory, s těmito třemi tipy ušetří při nakupování každý.

Sdílet

Preferujte kvalitu

Investovat do kvality je známé pravidlo, jak ušetřit. Když si koupíte skutečně kvalitní věc, zaplatíte v ten moment sice více, ale z dlouhodobého hlediska se vám takový nákup rozhodně vyplatí. I proto je dnes opět tolik ceněná poctivá řemeslná práce. Ukázkovým příkladem je nábytek. Poctivě ručně vyrobený bude nepochybně dražší než sériové modely z velkých řetězců, vydrží ovšem mnohem déle, a navíc bude mít charakter. Přesně tyto požadavky splňují i sedačky Phase, které jsou od A do Z vyrobené v Česku; od designu přes zpracování dřeva až po poslední steh čalouníků. U takové pohovky máte jistotu, že vydrží věky a nebudete ji muset po pár letech vyhodit a nahradit novou, protože se proseděla.

Nakupujte z druhé ruky

Další možností, jak si dopřát styl a kvalitu za přijatelnou cenu, je pořídit si zboží z druhé ruky. Někomu se taková myšlenka možná příčí, je ovšem nepopiratelné, že takový nákup je mnohem ekonomičtější a ekologičtější. Pokud jde o výše zmíněný nábytek, v bazarech často natrefíte na opravdu luxusní kusy za pár set korun, stačí hledat. Populární je také kupovat z druhé ruky oblečení. Nemusíte ale do secondhandu, raději vyzkoušejte platformu Vinted.

Ceny na Vinted jsou fantastické jako v „sekáči“, ale přitom máte všechny výhody e-shopu: velký výběr, nákup z pohodlí domova, možnost nabídku filtrovat. A filtrování budete potřebovat, jinak si totiž mezi stovkami produktů od značek jako Tommy Hilfiger, Zara nebo Calvin Klein snad ani nevyberete. To nejlepší ovšem je, že na Vinted můžete prodávat také vy! Nejde totiž o klasických obchod, ale vlastně o inzertní stránku. Nechcete prodávat? V pořádku, vyměňujte. Stačí se domluvit s prodejcem a nabídnout adekvátní kousek na oplátku.

Získávejte cashback

Nebyl by to ale skutečný luxus, kdybychom si nekoupili nic nového. Ani tak ale nemusíte utrácet víc, než je nutné. Využijte cashback a nechte si za nákup zaplatit! Tuto službu nabízí například portál Tipli.cz. Jednoduše se zaregistrujete a za uskutečněné nákupy pak dostáváte část zaplacených peněz zpět, tzv. cashback. Uplatnit tuto možnost se skvěle vyplatí při nákupu elektroniky, např. v Expert Elektro, s cashbackem ale koupíte také módu, parfémy a kosmetiku nebo šperky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).