Hlavní navigace

Lenovo ThinkServer RD650: Škálovatelnost na prvním místě

Komerční sdělení
Vysoce škálovatelný a výkonný server Lenovo ThinkServer RD650 nabídne malým a středním podnikům maximální spolehlivost a více konektivity než kdy dříve.

Sdílet

Pro každou firmu je při výběru nového serveru důležité mít jistotu, že bude toto zařízení svou kapacitou a výkonem stačit všem firemním požadavkům nejen dnes, ale i za rok nebo za dva. U některých serverů je však problematické přidávat rozšiřující prvky, které by umožňovaly jejich upgrade. Jednou z hlavních předností serveru Lenovo ThinkServer RD650 jsou právě široké možnosti škálovatelnosti.

Tento server v provedení 2U racku je na trhu dostupný ve třech základních variantách, jež se vzájemně liší množstvím a typem diskových šachet. Velkou výhodou je možnost velice jednoduchého spojení 2,5palcových a 3,5palcových HDD v jednom šasi. ThinkServer RD650 je připraven pro provoz až dvou 18jádrových procesorů série Intel Xeon E5–2600 v3 a využití až 768 GB DDR – 2133 MT operačních pamětí. Se svými rozměry se dá server navíc snadno integrovat do běžně dostupných rackových skříní.

ThinkServer RD650 najde díky svému výkonu uplatnění ve středně velkých organizacích ze segmentu výroby, služeb, zdravotnictví či veřejného sektoru. Jeho výbava mu umožňuje spolehlivě zastat procesy virtualizace, obstarat výpočetně náročné úkony a bezproblémový provoz podnikových aplikací, či fungovat jako databázový server.

Další nespornou výhodou serveru RD650 je vylepšený odvod tepla pomocí pasivních chladičů, které jsou umístěny také v oblasti procesoru. Server je zároveň důkladně chlazen šesti redundantními hot-swap ventilátory. Pro úsporu energie jsou při použití pouze jednoho procesoru pro chlazení serveru využity jen čtyři ventilátory ze šesti. Důmyslně rozmístěné ventilátory společně s pasivními chladiči ochlazují komponenty i při velkém zatížení, takže server může spolehlivě běžet při teplotě až 45°C, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Běžná provozní teplota naprosté většiny serverů je přitom 40°C.

Pro server Lenovo ThinkServer RD650 jsou dále volitelně dostupné dvě přídavné enterprise M.2 SSD karty pro bezpečné bootování, modul iKVM nebo bezpečnostní čip TPM. Maximální konektivitu zajišťuje slot AnyFabric, který lze osadit kartou s kontektivitou, kterou si zákazník zvolí – ať už se jedná o Ethernet, 10Gb Ethernet, Fibre Channel a další.

O pohodlné nastavení a instalaci operačního systému se postará nástroj Lenovo ThinkServer Deployment Manager, který uživatelům usnadňuje instalaci operačního systému i veškerých potřebných ovladačů serveru. Tento nástroj je navíc implementovaný přímo z výroby a přítomný rovnou na desce serveru. Pro vzdálený přístup lze použít také aplikaci System Manager, která v Advanced verzi umožňuje i plnou vzdálenou správu prakticky odkudkoliv. Pro případ poruchy nebo nestandardní situace poskytuje Lenovo také servisní služby a balíčky garantující rychlou dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy, díky kterým je čas výpadku významně zkrácen.

Více informací na www.thinkserver.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).