Hlavní navigace

Lendu: Úvěr od investorů bez čekání pro malé a střední podnikatele

Komerční sdělení
48 hodin. Tak dlouho budou čekat podnikatelé na informaci, jestli dostanou půjčku. 5D úvěr od Lendu splňuje náročné požadavky majitelů firem a zároveň je přitažlivý i pro investory, kteří si mohou vybrat, koho svými penězi podpoří.

Sdílet

Projekt Lendu vznikl díky vzájemné spolupráci poskytovatele úvěrů společnosti Acema a P2P trhu půjček Bondster. Výsledkem je rychle poskytnutá půjčka, kterou obratem mohou financovat investoři.

A jak to funguje? Je to jednoduché, stačí poptat úvěr přes stránky Lendu. Do 48 hodin se podnikateli ozve Acema, jestli úvěr schválí. Bez velkého papírování můžete získat až 15 milionů korun bez ručení nemovitostí. Jakmile podnikatel dostane peníze, tak úvěr míří na tržiště Bondster, kde se o něj Acema rozdělí s ostatními investory. Úroková sazba je pak vždy individuální. Záleží velikosti firmy a účelu úvěru.

„Chtěli jsme dát podnikatelům možnost rychlého financování a zároveň přivést na trh zajímavé půjčky z Česka, protože se často setkáváme s tím, že někteří investoři chtějí svými penězi podporovat domácí firmy. Obdobné platformy spojuje jeden velký nešvar. Nejdříve jako podnikatel čekáte, než se vám na půjčku investoři složí. To na našem společném projektu Lendu nehrozí – a to díky Acemě, která úvěr podnikateli poskytne hned a ten až potom míří k nám na trh půjček. Poskytovatel Acema tak vyšel vstříc požadavkům především těch společností, které si potřebují půjčit,“ upřesňuje Martin Lošťák, ředitel trhu půjček Bondster.

Lendu vychází z principů moderní sdílené ekonomiky, kdy firmy nejdou pro peníze do banky, protože tam po nich chtějí mnoho potvrzení a papírů a celý proces poskytnutí půjčky trvá týdny. Naproti tomu P2P je novodobý způsob financování podnikatelského záměru, kdy vám na půjčku dají peníze investoři, kteří mají zrovna v tu chvíli volný kapitál k investování. Z celého procesu je tím vyřazen tradiční poskytovatel úvěru v podobě banky.

Pokud nutně potřebujete peníze pro svoje podnikání, neváhejte a vyplňte žádost ještě dnes. Vyřízení žádosti vám zabere na stránkách Lendu pouze několik minutr. Do dvou dnů pak budete vědět, jestli vám peníze dají. Pokud máte naopak peněz nazbyt, navštivte Bondster a vyberte si ze stovek půjček s úrokem až 13 %, což je lepší výnos, než dostanete v bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).