Hlavní navigace

Kooperativa loni zvýšila předepsané pojistné na 27,4 miliardy a čistý zisk na 964 milionů Kč

Rekordní objem předepsaného pojistného – 27,4 miliardy korun (meziroční růst o 3,4 procenta) – vykázala v roce 2006 Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu. Předpis v přepočtu dosáhl přibližně jedné miliardy eur, což řadí Kooperativu mezi významné evropské pojišťovny. Historicky nejvyšší byl i čistý zisk ve výši 964 milionů Kč (meziroční růst o 1,7 procenta). „Navzdory kalamitním škodám způsobeným tíhou sněhu a ledu a následným povodním Kooperativa udržela předloňskou ziskovost a solidní růst pojistného, který odpovídá dynamice růstu českého trhu,“ komentoval výsledky firmy předseda jejího představenstva a generální ředitel Ing. Vladimír Mráz.

Sdílet

Kooperativa si v loňském roce upevnila postavení druhé největší pojišťovny a tuto pozici obhájila ve všech klíčových segmentech – pojištění majetku, pojištění vozidel i v životním pojištění. V neživotním pojištění (zejména v oblasti průmyslu a podnikatelů) potvrdila své výsadní postavení, když meziroční přírůstek pojistného v tomto segmentu byl nejvyšší na českém trhu a dosáhl výše 664 milionů Kč (na celkových 21,2 miliardy Kč). Oproti nejbližší konkurenci si Kooperativa polepšila a jako jediná dokázala z vedoucí trojky na trhu obhájit svůj tržní podíl, který činí přibližně 23 procent. Díky restrukturalizaci, centralizaci některých činností a využívání nových technologií, jako je digitalizace dokumentů či moderní call centrum, se podařilo nejen uspořit náklady, ale zároveň zlepšit služby – zvýšit rychlost likvidací a komfort pro klienty, zdůraznil Mráz.

Objem předepsaného pojistného v životním pojištění vzrostl o téměř čtyři procenta (z šesti miliard Kč v 2005 na 6,3 miliardy Kč v 2006). V kmeni bylo na konci loňského roku více než 1,05 milionu smluv pojištění osob, z toho je 853 tisíc smluv životního pojištění, což znamená nárůst o čtyři procenta oproti stavu ke konci roku 2005. Kooperativa rozšířila svou nabídku kapitálových, důchodových, zdravotních a úrazových pojištění o úspěšné investiční pojištění PERSPEKTIVA.

pojištění vozidel Kooperativa posílila postavení na trhu, když díky úspěchu živelního pojištění k povinnému ručení zvýšila počet pojištěných vozidel na 1,4 milionu. V havarijním pojištění činil růst pojistného 7,3 procenta a na trh byl úspěšně uveden speciální produkt pro sezonní pojištění motocyklů. Byly vyvinuty unikátní programy pojištění vozových parků (EASY FLEET, PROFI FLEET a BUSINESS FLEET), které díky benefitům pro klienty a kvalitnějšímu oceňování rizika při snížené adiministrativní náročnosti zaznamenaly kladný ohlas u korporátní klientely. Výrazného úspěchu se podařilo dosáhnout ve spolupráci s leasingovými a finančními společnostmi – meziroční nárůst předepsaného pojistného jak za havarijní pojištění, tak povinné ručení činil v tomto segmentu 30 procent.

V sektoru pojištění majetku byla uskutečněna preventivní opatření proti opakování kalamitních škod v pojištění občanů i středních a malých podnikatelů (zvýšení spoluúčastí, přísnější posuzování rizika, důsledné upisování podle povodňových zón ze systému Aquarius atp.) a byla zdokonalena funkčnost geografického informačního systému povodňových zón Aquarius. Loni byl úspěšně zaveden zjednodušený produkt pojištění menších podnikatelů START a zároveň byl zahájen prodej inovovaného produktu cestovního pojištění KOLUMBUS. Celkové navýšení předepsaného pojistného v pojištění majetku a odpovědnosti občanů a v cestovním pojištění činilo 7,7 procenta.

Kooperativa loni úspěšně vyřešila přes 484 tisíc škod a opět v každém směru dostála všem svým závazkům vůči klientům. V roce 2006 dále pokračovala úzká spolupráce s Finanční skupinou ČS, díky níž mohou pojišťovací poradci Kooperativy nabídnout klientům široké spektrum dalších finančních služeb, jako jsou stavební spoření, penzijní připojištění, hypotéky či plabební karty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).