Hlavní navigace

Klienti u nás získají nejvyšší úrokovou sazbu na trhu

Přinášíme Vám rozhovor s Martinou Bačovou, ředitelkou osobního bankovnictví v Moravském Peněžním Ústavu…

Sdílet

MPU uvádí na trh nový spořicí produkt, můžete nám k tomu říci více?

Nový produkt Úrok+ nastavuje měřítka pro celý segment spořicích účtů. Klienti u nás získají nejvyšší úrokovou sazbu na trhu. Na tomto produktu oceňuji, že je pro klienty srozumitelný a přehledný. Jedná se o účet bez výpovědní lhůty s výjimečnou sazbou až 1,7 % p.a. Tuto sazbu navíc klientům garantujeme na dobu 6 měsíců. Další výraznou výhodou je denní úročení, což je nejvýhodnější forma úročení z pohledu klienta. Vedení a i správa účtu je zdarma včetně možnosti obsluhy přes internetové bankovnictví. Tento účet si můžete zřídit na našich pobočkách, kde se Vám budou individuálně věnovat naši osobní bankéři.

Více informací o produktu Úrok+ naleznete zde

Jak se daří Moravskému Peněžnímu Ústavu a jaké jsou plány do budoucna?

V současné době se o našem sektoru opět hodně mluví. Moravský Peněžní Ústav je na trhu 17 let. Jsme stabilní a ziskové spořitelní družstvo. Rok 2013 opět ukončíme kladným hospodářským výsledkem před zdaněním. Naše strategie je založena na obezřetném podnikání a pozvolném růstu. Aktuální výše regulatorního kapitálu MPU se blíží 1 mld. Kč. Základní kapitál MPU dosáhl dle dostupných údajů vyšší úrovně kapitálu (828 mil. Kč) než u některých bankovních subjektů.

V čem spočívá dlouhodobý úspěch MPU?

Klientům nabízíme stále zajímavé podmínky spoření a naše úrokové sazby patří mezi nejvyšší na trhu. Věříme na osobní přístup, kvalitní služby a dlouhodobý vztah s klientem. 

Moravský Peněžní Ústav – spořitelní družstvo

MPU patří mezi největší spořitelní družstva v České republice. Pobočky má v Praze (Senovážné náměstí 1375/19) a ve Zlíně (náměstí Míru 186). Strategickým cílem MPU je transformace na banku. Dozor nad činností MPU vykonává Česká národní banka. Hospodaření MPU je dlouhodobě ziskové a každoročně je potvrzeno nezávislým auditorem, společností KPMG. Vklady jsou stejně jako v bankách dle ustanovení příslušného zákona pojištěny až do výše ekvivalentu 100 000 EUR.

Ekonomické ukazatele k 5. 12. 2013

Počet členů 10 460, bilanční suma 8 miliard Kč, výše regulatorního kapitálu 928 milionů Kč, kapitálová přiměřenost 12,1 % (dle zpřesněného odhadu po navýšení kapitálu 5. 12. 2013).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).