Hlavní navigace

Když jde Čechům o peníze, ekologické myšlení mizí

Téměř 22 % Čechů si myslí, že těžba hnědého uhlí by měla být co nejdříve utlumena. Pokud to ale přinese vyšší náklady za teplo a elektřinu, většina sáhne po levnějším uhlí.

Sdílet

Vyplynulo to z aktuálního průzkumu agentury IBRS, která na vzorku 1200 respondentů z celé České republiky zmapovala postoj Čechů k hnědému uhlí.

Přes 20 procent z celkem 1200 respondentů z celé republiky je totiž pro co nejrychlejší utlumení těžby hnědého uhlí. Nesmí to ale přinést zvýšení cen energie, nárůst nezaměstnanosti či ohrožení soběstačnosti České republiky ve výrobě elektřiny. Pak jsou i tito odpůrci ochotni pokračovat v další těžbě. Za svým názorem si pevně stojí pouze třetina z původních odpůrců pokračování těžby. Vydržel by jim jejich postoj i v okamžiku, kdy by jim přišla první složenka s výrazně vyšší částkou za teplo a elektřinu?

Více informací na www.iUHLI.cz 

Zajímají vás další výstupy z průzkumu? Chcete vědět jaké další výhody a nevýhody si Češi spojují s hnědým uhlím? A jak třeba hnědé uhlí vnímají v porovnání s ostatními energetickými zdroji? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete na www.iUHLI.cz – novém online zpravodajském serveru, který se zaměřuje na vše, co souvisí s uhlím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).