Hlavní navigace

Jste hvězda sociální sítě? Vydělejte na své popularitě pomocí Fandexu

Komerční sdělení  Autor: elements.envato
Fandex propojuje online tvůrce s jejich nejvěrnějšími fanoušky a nabízí jim za malý poplatek exkluzivní obsah

Sdílet

I v post-pandemickém světě se celebrity s miliony sledujících, stejně jako ti, kteří mají jen několik stovek fanoušků, obracejí na platformy, pomocí kterých mohou nabídnout něco extra a vydělat si tak rychle peníze za svou oblíbenost. 

V zahraničí získávají na popularitě služby jako Patreon nebo Onlyfans. Do Česka přichází podobná nová česká služba Fandex.cz poskytující všem online tvůrcům nástroje, kterými mohou zpoplatnit přístup ke svým videím, ebookům, obrázkům nebo článkům pomocí placeného přístupu. Jednoduše tak propojuje tvůrce s jejich nejvěrnějšími fanoušky a nabízí jim za malý poplatek exkluzivní obsah. A to vše samozřejmě v češtině a s českou platební bránou. 

Jak to funguje?

Představte si například situaci, že jste středně známý youtuber, který pravidelně natáčí a umisťuje videa na Youtube a Instagram se svými vtipnými scénkami. Točíte spíše pro radost a odměnou je vám zájem vašich sledujících a pár korun, které získáte nárazově z reklam od malých inzeranů. Jak ale svou práci lépe monetizovat?

Jako nejrychlejší cesta se ukazuje využít platformu fandex.cz pro vložení placeného prémium videa. Například natočíte video “Best of…”. A své fanoušky (z Youtube, Facebooku nebo Instagramu) nasměrujte na toto video, které se zobrazí až po uhrazení příslušného poplatku platební kartou. A o celý další platební proces se postará Fandex. Zájemci tak mohou snadno získat za jednorázový poplatek přístup k vašemu exkluzivního obsahu nebo si mohou rovnou předplatit  kredit, ze kterého budou postupně platit za vaše další uzamčené příspěvky. Nejde tedy o to, že byste měli přestat s publikováním svého obsahu na vašich stávajících online sítích. To určitě ne. Pokračujte v získávání svých sledujících stejně jako doposud,  jen jim pomocí Fandexu nabídněte něco extra, něco za co budou ochotni a rádi platit. 

Pro koho je Fandex určen?

Fandex umožňuje ilustrátorům, spisovatelům, hudebníkům, umělcům a dalším nezávislým tvůrcům přijímat crowdfunding platby přímo od jejich publika. A nejen jim. Kdo další například může Fandex s úspěchem využít?

  • youtubeři, influenceři

  • kuchaři, učitelé, marketingový experti, poradci, mentoři

  • sportovci, závodníci

  • řemeslníci, opraváři, renovátoři

  • podnikatelé a živnostníci zveřejňující za úplatu své know how

  • experti v jakémkoliv dalším oboru…


Takto může vypadat například i váš profil na Fandexu:

Proč Fandex? Je tady Youtube a Instagram

Největší sociální sítě Instagram a YouTube získávají za zveřejněné příspěvky velké peníze z reklam. Tento výdělek ale nekončí v kapsách těch, kteří vlastní online obsah tvoří. Jistě Youtube i Instagram budou i nadále pro budování popularity nezastupitelní. Právě proto je zde Fandex, aby dopomohl nezávislým tvůrcům obsahu v získání odpovídající odměny za jejich tvůrčí činnost a časově náročnou práci. 

Jak začít?

Zaregistrujte se na  Fandex.cz a v případě nejasností neváhejte kontaktovat technickou podporu. Rádi vám poradi. A pak už je získávejte své věrné fanoušky a vydělávejte!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).