Hlavní navigace

Jsme o krok dál v segmentu spořicích účtů. Zájem klientů je rekordní

přinášíme Vám rozhovor s Martinou Bačovou, ředitelkou pražské pobočky Osobního bankovnictví Moravského Peněžního Ústavu…

Sdílet

Moravský Peněžní Ústav (MPU) je dlouhodobě vnímán jako stabilní a ziskové spořitelní družstvo. V poslední době se o něm hodně mluví v souvislosti s uvedením nového typu spořicího produktu. Můžete nám jej přiblížit?

Přicházíme s jedinečným spořicím produktem na trhu, který kombinuje výhody spořicího účtu a termínovaného vkladu. Klienti mají garantované úrokové sazby po celou dobu spoření s možností neomezeného přívkladu. Úrokové sazby patří mezi nejvyšší na trhu a dosahují horní hranice až 4,3 % p.a. Jsme o krok dál v segmentu spořicích účtů.

S jakým zájmem se setkáváte u klientů?

Zájem klientů o naše vkladové produkty je obrovský. Po uvedení produktu Garantovaný úrok si u nás klienti uložili 1 miliardu korun za 39 dní. Jedná se o největší nárůst depozit v historii MPU. Na trhu družstevních záložen nemá podobný zájem obdoby.

V čem spočívá úspěch MPU?

Sázíme na osobní přístup, kvalitní služby a dlouhodobý vztah s klientem. Naše interní průzkumy pravidelně potvrzují velmi vysokou spokojenost klientů se službami MPU. Klienti jsou vůči nám velmi loajální a na rozdíl od jiných subjektů vůbec nemusíme řešit jejich fluktuaci. Velkou roli hraje také výše úrokových sazeb.

Jaké jsou plány MPU do budoucna?

Naší prioritou je transformace na banku. Žádost o bankovní licenci u ČNB podáme v řádu několika týdnů.

Více informací o spořícím produktu Garantovaný úrok od Moravského Peněžního Ústavu.

Moravský Peněžní Ústav – spořitelní družstvo

MPU je největší spořitelní družstvo v České republice. Pobočky má v Praze a ve Zlíně. Svým klientům poskytuje individuální služby osobního bankovnictví a zajímavé podmínky při zhodnocování depozit. Výjimečné úrokové podmínky a vysoký standard osobního bankovnictví jsou základem soustavného růstu v průběhu celé šestnáctileté historie.

Ekonomické ukazatele: Počet členů 9 tisíc, bilanční suma 7,9 miliard Kč, výše kapitálu 645 milionů Kč, kapitálová přiměřenost 9,5 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).