Jak vyhrát nad klesajícími sazbami? Investiční produkty s pevnými výnosy.

Autor: Canva
S počasím navozujícím pocit jara a ekonomikou navracející se po dvou letech do normálu se ohřívá i sentiment investorů.
6. 3. 2024
pr článek

Sdílet

Rostoucí finanční tíže většiny domácností napříč posledními lety není zpochybnitelná. Existují ale i domácnosti, kterým se naopak z této situace dařilo bohatnout rychleji než dříve. Z rostoucí inflace profitovaly zejména domácnosti, které vlastní nemovitosti. Naopak strmě (až o 25 %) chudli ti, kteří své peníze nechaly ležet na běžných účtech.

Jak se přidat k těm, kterým jejich peníze vydělávají? 

Přesto, že se i podmínky k získání hypotéky zlepšují a k získání potřebné sumy dnes stačí i nižší příjem, investování do nemovitostí je pořád pro řadu lidí nedostupný luxus. Jaká je tedy zlatá střední cesta k efektivnímu navyšování svých úspor? Začněte si budovat pasivní příjem, díky kterému si budete moci dovolit odejít do důchodu dřív, než je státem určená věková hranice.

Autor: Canva

Na první pohled se vhodným kompromisem můžou zdát realitní fondy (nemovitostní fondy) s nimiž se nepojí rozsáhlé povinnosti vlastníků nemovitostí. Peníze svěříte vybranému fondu a ten je za vás dle svých preferencí a analýz investuje. Vy jen bezstarostně inkasujete výnosy. V roce 2023 se mediánová výnosnost 15 nejvýkonnějších realitních fondů v ČR pohybovala na pouhých 7,21 %. Průměrná roční inflace přitom byla v loňském roce 10,7 % a fondy vám tak ani neudrželi reálnou hodnotu peněz.

Kromě nižší výnosnosti je vykřičníkem zejména v dnešní době klesajících sazeb riziko jejich budoucí výkonnosti. Nemovitostí fondy nemají předem dané výnosy. Za to jasně uvádí řadu poplatků – vstupní, správní i další. Výnosy vyplácejí zpravidla na roční bázi a je mimo vaši moc, jakým způsobem správci fondu s vašimi prostředky nakládají. Pro skutečné zabezpečení na důchod tedy nelze nemovitostní fondy považovat za sázku na jistotu.

Výkonné investování do nemovitostí již od malých částek

Nejjistější volbou budování pasivního příjmu a finančního pohodlí na stáří jsou investice s pevným výnosem, kde je riziko skutečně omezené na minimum. V případě, že nechcete ustoupit od vize investování do nemovitostí, nechcete platit poplatky za zhodnocení svých úspor a máte k dispozici jen menší částky, pak je právě pro vás P2B investování do úvěrů zajištěných nemovitostmi.

Takové investiční produkty nabízí česká P2B platforma RONDA INVEST, která svým investorům vydělala za 6 let působnosti na trhu přes 150 milionů korun. Principem jejich činnosti je pomoct růst firmám, zejména z oblasti developmentu, a zbohatnout investorům, kteří se formou participací podílí na úrokových výnosech z poskytnutých úvěrů. Úvěry přitom Ronda poskytuje výhradně se zajištěním nemovitostí, jakožto nejlepším aktivem pro uchování hodnoty. Hodnotu LTV (poměru výše úvěru k hodnotě zajištění) drží do 70 %.

Autor: Ronda Invest

Zhodnocovat zde můžete jak korunové, tak eurové úspory, zcela bez poplatků a s měsíčně vyplácenými výnosy. I přes padající základní úrokovou sazbu je zde možnost si zafixovat až 9 % p.a. na korunových a až 7,5 % p.a. na eurových úvěrech na delší období dopředu. Největším důkazem o důvěryhodnosti Rondy je přitom jejich dosavadní 100% spolehlivost ve vyplácení veškerých zainvestovaných částek, tak i získaných výnosů.   

Investování do úvěrových pohledávek je čím dál tím populárnější. Investovat u nás můžou jak úplný začátečníci, tak ostřílení investoři, kteří si mohou efektivně diverzifikovat riziko svého portfolia investic. Investovat u nás lze buď od jednoho tisíce korun, případně od padesáti eur. Rozložit tak své investice můžete jak mezi jednotlivé projekty, tak i měny a optimalizovat výkonnost svých investic pro případné přijetí eura za národní měnu,“ uvádí Nikola Spurná, marketingová manažerka RONDA INVEST.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).