Hlavní navigace

Internetový prodej v eShopu ČD výrazně roste – za první čtvrtletí 2007 více než 20 700 prodaných dokladů

Nákup dokladu prostřednictvím eShopu umožňuje nejpohodlnější odbavení - bez zastavení u pokladny s přímým nástupem do vlaku a s garancí místa již na více než 60 spojů. U vlaků EC a IC také rezervaci zdarma.

Sdílet

České dráhy prodaly za první čtvrtletí roku 2007 prostřed­nictvím svého internetového eShopu 20 704 jízdenek (EJD + eLiška) a za prodej jízdenek přes internet utržily celkově 5 032 702 Kč. To znamená průměrný měsíční prodej přibližně 6 900 jízdenek za 1 678 000 Kč měsíčně (za celý rok 2006 činily tyto průměrové ukazatele přibližně 1000 jízdenek měsíčně za 420 000 Kč) – jedná se tedy zatím o sedminásobný nárůst ve srovnáním s průměrem z loňského roku. Z uvedených čísel o počtu prodaných dokladů a souvisejících tržeb je jasně patrný trvale rostoucí trend, který pokračuje i v roce 2007.

Nákup jízdenky přes internet znamená výrazně vyšší pohodlí – jízdenku je možné vytisknout na tiskárně a nastoupit již přímo do vlaku – bez zastavení v pokladně. Nákup cestovního dokladu přes internet současně dává garanci místa a nejpohodlnějšího cestování. Vedle těchto běžných cestovních dokladů prodávají přes internet České dráhy také doklad eLiška pro výhodné cestování mezi krajskými městy za 140 Kč. Samozřejmostí je možnost volby jízdenky dle nároku na slevu či zvýhodněné jízdné.

Nákup probíhá přes internetový obchod Českých drah na internetové adrese http://eshop.cd.cz a to v několika následujících krocích:

1. Vyhledání spojení

2. Zadání parametrů jízdenky a místenky

3. Přihlášení (registrace) – zadání několika základních údajů o kupujícím

4. Platba kartou

5. Získání jízdenky, její vytištění a nástup do vlaku (v případě vlaků EC a IC je rezervace při internetovém nákupu zdarma)

Vlastní platba kartou probíhá prostřednictvím platebního portálu zabezpečeného technologií 3-D Secure, který ve spolupráci s ČSOB a. s. poskytuje a provozuje Global Payments Europe a. s. Údaje o platební kartě jsou zadávány přímo bance a ČD obdrží pouze výsledek transakce. Akceptovány jsou obecně všechny platební karty asociací VISA a MasterCard, zejména karty VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, MasterCard Electronic a MasterCard Unembossed.

Po zaplacení se jízdenka zobrazí ve formátu PDF přímo na monitoru a zároveň ji cestující obdrží prostřednictvím e-mailu. Jízdenku si vytiskne a nastoupí přímo do vlaku bez čekání u pokladny. Jízdenka zakoupená pomocí internetu je nepřenosná a platí pouze ve spojení s osobním dokladem, jehož číslo je zadáno při nákupu, a to pouze ve vlaku a v den, pro které byla zakoupena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).