Hlavní navigace

IMMORENT ČR završí výstavbu svého úspěšného developerského projektu AVENIR Business Park stavbou závěrečné fáze

O další, v pořadí čtvrtou administrativní budovu, budovu E, se na přelomu roku 2007/2008 rozroste areál kancelářského komplexu AVENIR Business Park v Nových Butovicích na Praze 13. Stavební práce na objektu E s pronajímatelnou plochou 6.425 m2 začínají v době, kdy jsou dvě předchozí etapy o souhrnném objemu 23.000 m2 téměř zaplněné nájemci. „Dosavadní poptávka firem naplňuje naše očekávání. Obzvláště v prvním kvartálu tohoto roku jsme zaznamenali výrazný nárůst poptávky v porovnání s rokem loňským a pronajali 5000 m2, což potvrzuje kvalitu našeho projektu. Celý projekt je nyní z 90 % pronajat,“ popisuje situaci Silvie Křištová, obchodní manažerka developerských projektů společnosti IMMORENT ČR. Společnost IMMORENT CR je developerem i investorem třetí fáze projektu AVENIR Business Park.

Sdílet

Image projektu AVENIR Business Park se s ohledem na skladbu nájemců, kteří si zvolili projekt AVENIR za sídlo firmy, profiluje jako moderní administrativní centrum společností podnikajících v oblasti vyspělých technologií. Velmi nás těší, že řada firem se zde úspěšně rozvíjí a rozšiřuje své prostory a potvrzuje tak správnost našeho konceptu, který tento dynamický růst umožňuje, konstatuje Tomáš Velemínský, jednatel developerské a leasingové společnosti IMMORENT ČR. Z komplexu se stalo centrum firem podnikajících hlavně v IT, telekomunikacích nebo biotechnologiích.

Spektrum nájemců a jejich vysoká poptávka po prostorách v 1. a 2. fázi ukazují, že kvalitní a komerčně úspěšné kancelářské projekty lze vybudovat mimo centrum Prahy. AVENIR Business Park si zvolily za své sídlo například softwarový gigant SAP, česko-švýcarská softwarová firma Cleverbee, Adobe Systems nebo Unionocel či farmaceutická společnost Quintiles.

V první polovině roku 2007 nalezly v AVENIR Business Park zázemí IT a hi-tech společnosti, jako jsou Simac Technik ČR (ICT služby), CS-Project (poradenská společnost – např. integrované a ekonomické systémy), Mitsubishi Electric Europe B.V. (sofistikované elektronické systémy), CSC Computer Sciences (IT), Macron Software, ale i bankovní institut ČSOB či společnost Arjowiggins a několik dalších společností, se kterými v tuto chvíli probíhají jednání.

To, že firmy láká kvalita provedení business centra vytvářející neobvyklé a zároveň motivující pracovní prostředí, dokazují i slova nových nájemců v 2. fázi projektu. Potřebovali jsme reprezentativní prostor pro setkávání s partnery a lepší pracovní podmínky pro zaměstnance. Avenir a Nové Butovice mají dobrou dopravní dostupnost. Rozhodoval také dostatek prostoru pro parkování, říká Mgr. Jiří Luhan, zástupce společnosti CS – Project, která se do nového objektu nastěhovala počátkem března. Výhody ABP výstižně shrnuje i ekonomický ředitel Simac Technik ČR, Ing. Martin Jireček: Proč Avenir Business Park? Kvalitní projekt, dopravní dostupnost, flexibilita prostor a v okolí například nákupní centrum Galerie Butovice.

Autorem třetí etapy AVENIR Business Park je architekt Vladimír Krátký. Novostavba svou polohou přirozeně uzavře nově vytvořenou odpočinkovou zónu zeleného parku. Kromě toho projekt nabídne zajímavé odlišné prvky. Na budově E použijeme nový typ fasádních keramických obkladů. Rovněž se těšíme na les nakloněných betonových sloupů pod konzolou v parteru objektu, líčí architekt Krátký. O realizaci projektu se postará firma Zublin a kolaudace je plánována na počátek roku 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).