Hlavní navigace

Hypotéka schválená dnes, výběr nového bydlení do dvanácti měsíců

Komerční sdělení
Tápete-li, jak financovat bydlení, pak zkuste Hypotéku dopředu. Nový produkt společnosti Wüstenrot.

Sdílet

Nákup nemovitosti bývá spojen s poměrně složitou administrativou a papírováním. Zvláště pak, pokud nový byt či dům financujete z hypotečního úvěru. Vyznat se ve všech podrobnostech nebývá lehké, často vlastně ani nevíme, kde začít. Vybírat nejdříve nové bydlení a pak žádat o hypotéku nebo naopak? Může se stát, že najdeme byt, do kterého se zamilujeme, ale prodávající s prodejem spěchá a nechce čekat, než si vyřídíme hypotéku. Řešení? Hypotéka dopředu.

Wüstenrot nabízí nově unikátní produkt, který totiž umožňuje uzavřít hypoteční úvěr, aniž byste měli byt či dům už vybraný. Přesně tedy víte, s jakou částkou můžete disponovat a během dvanácti následujících měsíců od podpisu hypoteční smlouvy si v klidu vyberete přesně to, po čem toužíte. Tzv. Hypotéka dopředu je určitě zajímavá i pro ty klienty, kterých se mohou dotknout přísnější pravidla pro schválení hypotečního úvěru, jež vstupují v platnost od 1. října na základě doporučení České národní banky.

Změny týkající se zvýšeného dohledu ČNB, které se budou týkat všech poskytovatelů hypotečních půjček, mohou zásadně ovlivnit totiž vaši půjčku. Výše požadované půjčky a všech ostatních úvěrů (hypoték, kreditních karet, spotřebitelských úvěrů, leasingu apod.) každého klienta již nebude smět překročit 9násobek ročního čistého příjmu a splátka bude muset činit maximálně 45 % měsíčního čistého příjmu. „Riziko neúspěchu při žádosti o hypotéku se podle odborníků týká i třeba tzv. singles, kteří jsou třetí nejpočetnější skupinou zájemců o byt,“ vysvětluje Marian Holub, produktový manažer hypoték finanční skupiny Wüstenrot.

Žádost o Hypotéku dopředu je velmi jednoduchá, zájemce doloží finančnímu poradci pouze doklady ke svým příjmům, výdajům domácnosti a případně doplňující informace pro první schválení (tzv. scoring). Po posouzení klientovi bonity je již možné podepsat smlouvu se schváleným maximálním úvěrovým rámcem. Dalších dvanáct měsíců od podpisu má pak klient na to, aby našel svou vysněnou nemovitost a nové bydlení. Následně doloží standardní dokumentaci a čerpání hypotéky může být započato. Při Hypotéce dopředu není klient nijak znevýhodněn, co se týče úrokové sazby – lze ji pořídit již od 2,34 % ročně.

Hlavní výhody Hypotéky dopředu

  • Ihned víte, s jakou částkou můžete disponovat a podle toho vybíráte nemovitost.
  • Neriskujete, že složíte nevratnou rezervační zálohu a až poté v bance zjistíte, že vám hypotéka nebude z nejrůznějších důvodů schválena.
  • Máte celý rok na to, abyste si v klidu vybrali nemovitost, která se vám líbí. Ve chvíli, kdy ji najdete, stačí už jen podepsat kupní smlouvy.
  • Hypotéka dopředu je určitě zajímavá pro klienty, kterých se mohou dotknout přísnější pravidla pro posuzování bonity, jež vstupují v platnost od 1. října na základě doporučení České národní banky.
  • Zároveň se klienti s Hypotékou dopředu mohou ochránit před růstem úrokových sazeb, protože úroková sazba je dle data podpisu smlouvy, nikoliv až při čerpání úvěru.

Více informací o Hypotéce dopředu získáte zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).