Hlavní navigace

Hypotéka i bez zástavy nemovitosti?

Základním předpokladem pro získání hypotéky je zajištění úvěru zástavou nemovitosti ve prospěch banky. Předmětem zástavy obvykle bývá pořizovaná nemovitost, což je někdy problém. Hypoteční banka, která se specializuje na hypoteční úvěry, přichází s novinkou v podobě tzv. předhypotečního úvěru.

Sdílet

Privatizuje se u vás bytový fond a vy byste si rádi na hypotéku koupili byt? Nebo chcete od města či obce odkoupit stavební pozemek a svůj záměr plánujete financovat z hypotečního úvěru? Předhypoteční úvěr, který nově nabízí Hypoteční banka může vaši situaci vyřešit. Banka vám poskytne potřebné finanční prostředky, i když dočasně není možné vložit na pořizovanou nemovitost zástavní právo. S pomocí předhypotečního úvěru můžete koupit i byt nebo dům od velkých korporátních firem, které odprodávají byty dosavadním nájemníkům, nebo financovat své bydlení v rámci developerských projektů i v případě, že stavební firma vyžaduje zálohu ještě před započetím stavby. Rovněž tento úvěr řeší pořízení družstevního bytu, který bude následně převeden do osobního vlastnictví. Díky předhypotečnímu úvěru můžete také od Hypoteční banky získat peníze na individuální výstavbu domu na pozemku obce, kdy ještě není možné budovanou nemovitost zapsat do katastru nemovitostí nebo na výstavbu dřevostavby, ekostavby, či panelových systémů.

Předhypoteční úvěr lze získat na celý investiční záměr (tj.100 % hodnoty nemovitosti), do pěti milionů korun a je třeba splatit ho za rok. V praxi to vypadá tak, že banka uzavře s klientem rovnou i smlouvu o hypotečním úvěru, z něhož bude předhypoteční úvěr splacen. V době platnosti předhypotečního úvěru hradíte pouze úroky, jistina je jednorázově splacena až z hypotečního úvěru. Do roka je nutné mít k dispozici nemovitost, ke které můžete zřídit zástavní právo. To by již neměl být problém, neboť z peněz získaných pomocí předhypotečního úvěru jste si již pořídili potřebnou nemovitost.

Více informací získáte na www.hypotecnibanka.cz nebo na infolince 844 111 174.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).