Hlavní navigace

HVB Bank podpoří Česko - německé kulturní jaro

HVB Bank se stala hlavním partnerem ojedinělého kulturního projektu Česko- německého kulturního jara, které probíhá od 21. března do 21. června 2007.

Sdílet

Projekt, který vznikl ve spolupráci s velvyslanectvím Spolkové republiky Německo, v sobě zahrnuje bezpočet výstav, filmových projekcí, konferencí a seminářů, workshopů a také divadelních a hudebních představení. Kulturní akce se budou konat jak v České republice, tak i v Německu.

Výstavy, které se staly součástí projektu Česko – německého kulturního jara, potěší jak příznivce fotografií, tak moderních obrazů, plastik či architektury. HVB Bank je generálním sponzorem výstavy jednoho z nejvýznačnějších zástupců „nové Lipské školy“ Neo Raucha s názvem Neue Rolle. Výstava shrnuje dosavadní Rauchovu tvorbu. Milovníci fotografií jistě ocení výstavu fotografií Wima Wenderse, na kterou se diváci budou muset zajít podívat na nádraží do Galerie ve vlaku.

Součástí projektu Česko – německého kulturního jara bylo i uvedení německých filmů na Febio Festu 2007. Filmy se však budou promítat i na netradičních místech, například autoři projektu Město v novém světle si pro promítání filmů vybrali bílé stěny ústeckých domů. Česko-německé kulturní jaro bude i vhodnou příležitostí pro diskusi o společných česko-německých tématech, potažmo o budoucnosti celé Evropy. Řada dílčích projektů se zaměřuje také na studenty a mládež, jako například dokumentární film o ekologické školce pro děti z Toulcova dvora, která je propojená s výstavou fotografií z přírody Na cestě přirozenosti.

Na závěr Česko – německého kulturního jara zazní v pražském Rudolfinu Carmina Burana.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).