Hromadit zlaté mince má smysl. Cena zlata rostla i během koronavirové epidemie

Odborníci doporučují nově investovat do zlatých investičních mincí. Jsou plnohodnotnou alternativou ke zlatým slitkům, kterých je na trhu zatím pořád nedostatek.
17. 6. 2020
pr článek

Sdílet

Jak se stane, že dojde zlato?

Konkrétně jde o investiční zlaté slitky, známé i jako zlaté cihly. Příčinou jejich aktuálního nedostatku na trhu je koronavirová epidemie. Ta na dva měsíce odstavila tři největší švýcarské rafinerie, jejichž produkce činí až třetinu celosvětové výroby zlatých slitků. Jde navíc o ty nejprestižnější značky zlatých slitků – Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Druhým důvodem je rostoucí cena zlata. To se i ve chvíli, kdy klesaly akcie či ceny nemovitostí ukázalo být skvělou investicí.

TIP: Víte, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí? Na našem trhu proto hrají prim švýcarské rafinérie. Argor-Heraues, PAMP a Valcambi jsou prestižní rafinerie, jejichž slitky mají jméno a nikdy se nesetkáte s problémem jejich odprodeje.

Nejsou slitky? Investujte do mincí

Ne do těch sběratelských s numismatickou hodnotou. Existují i investiční mince, která plnohodnotně zlaté slitky zastoupí. Dokonce je dnes pořídíte levněji než slitky, a přitom jejich prodejní cena je stejná. Uznávanými jsou rakouské investiční mince Wiener Philharmoniker. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené. “ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny v Obecním domě v Praze, která se specializuje na numismatiku a investiční zlato (prodej slitků i mincí).

TIP: V Obecním domě v Praze si máte možnost koupit nejen investiční mince Wiener Philharmoniker, ale rovněž kanadské mince s motivem javorového listu, americké s povedeným reliéfem indiána a bizona, nebo slavné australské „klokany“. Vždy se jedná o mince z ryzího zlata nejvyšší ryzosti, 24 karátů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).