Hlavní navigace

Hodnotné dárky pro muže i ženy – to je investiční zlato a stříbro

Komerční sdělení  Autor: Pixabay
Když potřebujete hodnotný dárek, sáhněte po investičním zlatě. Nenechte se splést. Neznamená to, že musí jít o dárek extrémně drahý.

Sdílet

Zlato, ale i investice do drahých kovů, se dnes v médiích skloňuje dnes a denně. Považují se totiž za nejúčinnější investicí proti rostoucí inflaci. Ale zlato je i skvělým dárkem. Přitom nemusí jít pouze o šperky, které bývají jako dárky pro muže méně vhodné. I u žen můžeme narazit na problém, že neznáme vkus dotyčné, šperky příliš nenosí, nebo si již sama stěžuje, že jich má příliš. Investiční zlato a investiční stříbro je dárkem krásným a užitečným současně. Jak jej věnovat a vybrat?

Investiční zlato a stříbro jako dárek

Investiční kovy, zlato a stříbro, mají dvě podoby. Může se jednat o slitky, známé i jako zlaté cihly ev. stříbrné cihly. Dále pak jde o investiční zlaté mince a investiční stříbrné mince.Zapomeňte na zlatou kilogramovou cihlu, tedy pokud nemáte v úmyslu věnovat dárek za 1,3 milionu korun. Malé zlaté slitky se však prodávají již od 1 g. Velice oblíbené jsou pak o hmotnosti 1 unce (31 g) a též 50g. To už pak jde ale o dražší dárky. Stříbrné se pak prodávají samozřejmě vzhledem k aktuální ceně stříbra na trhu levněji.

Investiční zlato a stříbro se hodí jako dárek, když chceme své děti či rodinu obdarovat penězi, nechceme však, aby je utratili hned, taktéž je nechceme nechat napospas inflaci. Proto je ideální věnovat investiční zlato a investiční stříbro. Odborníci předpokládají nárůst jejich hodnoty. Takže i hodnota vašeho dárku bude růst.

Investice do zlata a stříbra, tedy do toho fyzického, se považuje za spolehlivou formu spoření. Peníze na bankovním účtu ztrácí hodnotu. Chcete se postarat o své děti, aby mohly jednou studovat v zahraničí, nebo si pořídit vlastní nemovitost? Zapomeňte na stavební spoření a raději dětem dávejte jako dárek investiční zlato.

Zlato a stříbro lze věnovat i jinak

Zlato a stříbro jako dárek však nemusí mít pouze podobu investiční. I jiné dárkové zlato a stříbro jde později výhodně prodat. Takže hodnotné dárky jsou i různé památeční zlaté mince a medaile, ale i stejné předměty ze stříbra. Ty koupíte levněji. Takto můžete své starší děti obdarovat třeba medailí, na které je titul. Je to skvělý dárek k promoci, který má opět hodnotu díky drahému kovu, ze kterého je vyroben. Tato zlatá medaile může pak vašemu dítěti posloužit například jako startovní kapitál při rozjezdu podnikání.

I další životní události si zaslouží takto hodnotné dárky. Typické je třeba výročí svatby. Drahým kovem nejenže dáváme najevo, jak nám na druhém záleží, ale současně mu dáváme dárek, který pro něj bude finančním zajištěním do budoucna.

Oblíbené zlaté a stříbrné dárky k narozeninám a k svátku

Opět si lámete hlavu, co dát svým blízkým k narozeninám či k svátku? Svátek už nemusíte řešit pouze jedlým dárkem či kytkou. Pražská mincovna razí medaile s až 500 jmény. Jména na medaili najdete česky, současně slovensky, anglicky a v dalších jazycích. Dárek je proto nápaditý, vtipný, hodnotný a současně univerzálně použitelný. Použít se dá i jako dárek pro cizince.

K narozeninám pořiďte oblíbená znamení zvěrokruhu. Nemusíte je věnovat opět na šperku. Tentokrát sáhněte po zlaté ev. stříbrné minci. Ale najdete i další zajímavé zlaté a stříbrné dárky – třeba mince se sportovními motivy, nebo hodnotné numismatické mince. Oblíbené bývají zlaté svatováclavské dukáty. Ty se razí i dnes ve stejné ryzosti a velikosti, jak je stanovil římský císař a český král Karel IV. Jde o skvělý dárek pro patrioty i milovníky historie.

Zlaté Vánoce

Všechny tyto dárky budou ideální i jako vánoční. Právě o Vánocích dostáváme nejvíce zbytečností. Zkuste tentokrát věnovat dárečky, které mají svoji opravdickou hodnotu. Pokud si takto věnujete dárky s manželem, vlastně ani nic neutratíte. Pouze ochráníte své peníze, které teď leží ladem na bankovním účtu, před inflací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).