Hlavní navigace

Garantovaný výnos – jistota v nejistém světě financí

V poslední době se vynořuje řada ekonomických zpráv, které čím dál více ovlivňují každého z nás. Jsou to zprávy, které bohužel moc nepřejí zhodnocování našich peněz.

Doba čtení: 1 minuta

Na začátku srpna Česká národní banka snížila základní úrokovou sazbu z původních 3,75 na 3,5 %, což může vést ke zlevnění hypoték, ale bohužel také ke snížení úročení spořicích účtů. Inflace se v červenci meziročně opět zvýšila, čímž ještě více znehodnocuje naše peníze na běžných účtech. I vcelku bezpečné fondy peněžního trhu podléhají negativním zprávám o ekonomické situaci, a tak v průběhu uplynulých 12 měsíců vykázaly ztrátu 4 %, ostatní fondy jsou na tom však ještě hůře.

V této nepříznivé situaci se i odborníci přiklánějí ke konzervativnímu způsobu zhodnocení peněz a stejně jako drobní střadatelé sází na jistotu. Řeč je o termínovaných vkladech. Nejdůležitější charakteristikou těchto vkladů je pevná úroková sazba v průběhu celého trvání vkladu. Jedná se tedy o garantovaný výnos, který neovlivní ani klesající sazba ČNB, ani špatné zprávy z ekonomické oblasti, a na konci doby splatnosti získáte předem sjednaný výnos. V tuto chvíli nabízí banky a spořitelní družstva úročení od 2 % do více než 5 % ročně, přičemž vyšší úrokovou sazbu naleznete právě u družstevních záložen. Ve prospěch bezpečnosti termínovaných vkladů mluví také jejich pojištění dané zákonem.

Nejvyšší úročení na trhu nyní najdete u WPB Capital. Podle výše a délky vkladu můžete získat výnos 4 až 5,65 % ročně. Doba splatnosti je od 6 měsíců do 5 let. Po celou dobu vkladu neplatíte žádné poplatky za založení, vedení, vklady nebo výběry.

Více informací naleznete na webových stránkách WPB Capital.