Hlavní navigace

Garantovaný výnos – jistota v nejistém světě financí

V poslední době se vynořuje řada ekonomických zpráv, které čím dál více ovlivňují každého z nás. Jsou to zprávy, které bohužel moc nepřejí zhodnocování našich peněz.

Sdílet

Na začátku srpna Česká národní banka snížila základní úrokovou sazbu z původních 3,75 na 3,5 %, což může vést ke zlevnění hypoték, ale bohužel také ke snížení úročení spořicích účtů. Inflace se v červenci meziročně opět zvýšila, čímž ještě více znehodnocuje naše peníze na běžných účtech. I vcelku bezpečné fondy peněžního trhu podléhají negativním zprávám o ekonomické situaci, a tak v průběhu uplynulých 12 měsíců vykázaly ztrátu 4 %, ostatní fondy jsou na tom však ještě hůře.

V této nepříznivé situaci se i odborníci přiklánějí ke konzervativnímu způsobu zhodnocení peněz a stejně jako drobní střadatelé sází na jistotu. Řeč je o termínovaných vkladech. Nejdůležitější charakteristikou těchto vkladů je pevná úroková sazba v průběhu celého trvání vkladu. Jedná se tedy o garantovaný výnos, který neovlivní ani klesající sazba ČNB, ani špatné zprávy z ekonomické oblasti, a na konci doby splatnosti získáte předem sjednaný výnos. V tuto chvíli nabízí banky a spořitelní družstva úročení od 2 % do více než 5 % ročně, přičemž vyšší úrokovou sazbu naleznete právě u družstevních záložen. Ve prospěch bezpečnosti termínovaných vkladů mluví také jejich pojištění dané zákonem.

Nejvyšší úročení na trhu nyní najdete u WPB Capital. Podle výše a délky vkladu můžete získat výnos 4 až 5,65 % ročně. Doba splatnosti je od 6 měsíců do 5 let. Po celou dobu vkladu neplatíte žádné poplatky za založení, vedení, vklady nebo výběry.

Více informací naleznete na webových stránkách WPB Capital.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).