Hlavní navigace

Fenomén Shein – proč zde nakupuje tolik Čechů?

Komerční sdělení  Autor: Shein
Shein je novodobá meta milovníků módy a Češi se v čínském e-shopu naučili rychle nakupovat. Proč právě Shein?

Sdílet

Na první pohled je čínský obchod Shein stejný jako každý jiný. Většina podobných e-shopů je zaměřena na levnou módu a doplňky a na zákazníky z Evropy cílí především minimalistickými cenami. Na portálu Slevove.cz se nachází přehled většiny čínských e-shopů, včetně zákaznických ohlasů. Na tomto webu lze také najít aktuální slevové kupóny Shein.

Oblečení ze Shein zvěčněným modelkám dokonale padne, střih lichotí postavám a šaty vyzdvihují tělesné přednosti. Cenově strčí do kapsy ošacení i z nejlevnějších módních řetězců v zemi. 

Shein si šaty šije sám a myslí na plnoštíhlé

Co však činí Shein pomyslným vítězem mezi čínskými e-shopy s módou? Čím se Shein odlišuje? Především sítí vlastních designérů, kteří na šicích strojích neúnavně vytvářejí nové a nové módní kousky rozličných barev a stylů. Vznikají tak originální kusy, které zákazník nikde jinde nesežene, ani na největším e-shopu Alibaba.

Evropským tvarům a křivkám na Shein kvete pšenka, poněvadž se Shein zaměřuje i na Curve+ zákaznice. Dámy a dívky s nadváhou na Shein nacházejí oblečení dle svého vkusu a nemusejí se obávat, že by jim stereotypně malé čínské velikosti nevyhovovaly. Shein poskytuje jednotlivé druhy oblečení až do velikosti 5XL, čímž uspokojí více než nadpoloviční poptávku. 

Právě ceny a originalita jsou tím, co Čechy na nákupech na Shein nejvíce láká. Zákazníci díky nízkým cenám přivírají oko nad negativními recenzemi i nad zhoršenou kvalitou oblečení a materiálu. 

Mnozí čínskou módu Shein přirovnávají k šatům šitým horkou jehlou, z umělých látek a na jedno použití. Najde se však velké procento spokojených zákazníků, kteří píší kladné Shein recenze. Chválí si zejména rychlé doručení, originalitu a krásu výrobků. 


Autor: stario

Pro srovnání ostatních čínských e-shopů se nabízí například Wish, jehož recenze se svým obsahem příliš neliší. Wish recenze rovněž odkazují na nízkou kvalitu produktů, avšak ceny a originalita vítězí na celé čáře. 

Na druhou stranu, ačkoli se čím dál více prosazuje trend udržitelné módy, stále existuje mnoho těch, kteří preferují mít po okraj plný šatník různých stylů. Těch je na Shein velký výběr. Pro zákazníkovo pohodlí hraje možnost výběru oblečení podle stylů. Vybírat lze ze elegantního, sexy, ležérního, bohémského, dovolenkového či party stylu. Barevné a funkční sportovní vybavení je kapitolou samo o sobě a zapálení sportovci si přijdou na své. 

Výběr zboží dle barvy, střihu, typu, trendu a tělesného typu je na Shein samozřejmostí. Ovšem Shein není jen móda pro ženy, muže a děti. Je to také módní dům pro domácí mazlíčky, kterým zde jejich páníčci najdou velké množství doplňků. 


Autor: stario

Kromě oblečení, kabelek, bot, spodního prádla, plavek, šperků a make-upu je na Shein k sehnání i bytový textil do ložnice a obývacího pokoje, pomůcky do kuchyně a koupelny, home decor, či svítidla a doplňky na party. 

Velké nákupy se vyplatí 

Velká výhoda obchodu Shein je denně nové zboží. Lovci módních kousků tak mohou mít nákupní pré na denním pořádku. Vyplatí se nakupovat ve velkém, protože e-shop poskytuje dopravu zdarma až od nákupu přesahujícího 45 EUR při standardním doručení, jinak si obchod účtuje 15 EUR. Při volbě expresní dodávky je cena téměř 23 EUR, zdarma pak od nákupu převyšujícího 118,5 EUR. 

Na Shein mohou nakupovat všichni příznivci rychlé módy, kterým nezáleží tolik na kvalitě, jako na jedinečnosti a trendy stylu. Shein je vhodný také pro zákazníky, kteří dopředu počítají s tím, že nákup na čínských e-shopech je víceméně sázkou do loterie a buď se zadaří, či nikoli. Riziko je ostatně vyváženo malými částkami za nákupy. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).