Hlavní navigace

EET – ideální řešení pro podnikatele –za cenu, která potěší

Komerční sdělení
Nebojte se EET, naše řešení hravě zvládne všechna úskalí evidence za ceny, které potěší nejen vaše podnikání.

Sdílet

Mezi drobnými řemeslníky a živnostníky či poskytovateli služeb již déle rezonuje téma EET (elektronické evidence tržeb). Ve zkratce – jde o proces odesílání údajů o každé transakci obchodníka online na státní správu a dosažení celkové transparentnosti v oblasti poskytování služeb. Čeká nás poslední fáze, která zahrnuje 3. a 4. vlnu a obsahuje všechna povolání, které nebyly součástí prvních dvou vln.

Koho se EET týká?

Zbystřit byste určitě měli, pokud se věnujete výrobní činnosti nebo výkonu řemesla jako je opravář, instalatér, elektrikář, topenář, malíř pokojů, opravář počítačů, pokrývač nebo také například hodinový manžel. Systém nezapomněl ani na kadeřnice, masérky či maséry, ba dokonce i kartářky. Zjednodušeně řečeno: každý, kdo přijímá platby od zákazníků v hotovosti, musí následně tyto transakce registrovat v systému EET. Každý poskytovatel služeb po dodání služby nebo ukončení předmětného výkonu musí zákazníkovi vytisknout účtenku – je už na vás, zda si zvolíte klasickou papírovou formu nebo následujete trendy a účtenku zákazníkovi pošlete elektronicky na email. Nezbytností je mít u sebe EET pokladnu.

Původním termínem pro implementaci 3. a 4. vlny byl březen 2020, avšak celosvětová pandemie koronaviru, která ochromila nejen Českou republiku, tento termín posunula nejprve na květen 2020. Finálním termínem, dokdy si musíte vyřídit všechny náležitosti a připravit se na to, že EET bude vaším každodenním společníkem, je 31. prosinec 2020. Od 1.ledna 2021 nebudou akceptovány žádné výjimky.

Jaké máte možnosti?

Jako drobný podnikatel máte 2 možnosti: zakoupit si POS terminál nebo mít s sebou mobilní pokladnu. Při obou řešeních jsme prozkoumali pozitiva i negativa. Pokud se rozhodnete pro POS terminál, jde o standardní řešení pro obchodníky se zaměstnanci, kavárny, bistra, restaurace a jiné provozy. Výhodou je určitě možnost přijímat platby bezkontaktně platební kartou, což potvrdíte vytlačením papírového bločku. Nevýhodami jsou náklady ve formě měsíčních poplatků, častá poruchovost terminálu a neustálá potřeba mít v zařízení nabitou baterii.   

    

Dostupné aplikace

Pokud jste ale osoba samostatně výdělečně činná, cestujete za svými zákazníky právě vy. A proto byste měli mít s sebou vždy spolehlivou pokladnu – ideálně v mobilu. Mobil přináší revoluční řešení – registraci bločků do systému bez potřeby dalších dodatečných zařízení. Aktuálně je na trhu několik aplikací, které pohodlně otevřete i v telefonu. Před jejich používáním si ale dobře ověřte, zda vám náhodou nebudou účtovány skryté poplatky za export dat, například pro svého účetního. Ideálním řešením je EET pokladna do mobilu – Leeto. Leeto archivuje všechny vaše operace a dokonce i export dat je zcela zdarma.


Zvláštní režim

Rádi bychom upozornili na tzv. „zvláštní režim“ evidence tržeb. Pro zařazení do tohoto režimu musíte splňovat několik podmínek: týká se pouze fyzických osob, které nejsou plátcem DPH, mají maximálně 2 zaměstnance a jejich výše příjmů z evidovaných tržeb nepřesáhne 600 000 Kč za 4 uplynulé kalendářní čtvrtletí a 12 následujících kalendářních čtvrtletí. Tento režim je však poměrně náročný – účtenky musíte vypisovat ručně, navštěvovat pravidelně Finanční úřad, abyste si vyzvedli účtenky, archivovat kopii účtenky po dobu lhůty stanovení daně, po každém uplynulém čtvrtletí do 20. dne v následujícím měsíci podat správci daně oznámení o tržbách a určitě si sledovat hranici daně – 600 000 Kč.

Rozhodněte se správně

Jde o poměrně náročný proces a pokud náhodou nesplňujete kritéria pro zvláštní režim, řešením je EET pokladna přímo ve vašem mobilu. Leeto vám umožní posílat účtenku klientovi dokonce i Smskou či WhatsAppem, vystavit neomezené množství účtenek, flexibilitu vystavení na jakémkoli místě, sdílený přístup pro vašeho účetního a stahování dat za libovolné kalendářní období. Všechny účtenky máte zároveň dokonale chráněny před ztrátou – kdykoli je budete potřebovat, najdete je na webu. Vyzkoušejte Leeto – nyní zdarma až do konce roku 2020!


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).