Hlavní navigace

Drtí krize Vaše investice? Stresují Vás prudké pohyby na burzách? Zkuste automatické obchodní systémy!

Poslední týdny se nesou ve znamení prudkých výkyvů na kapitálových trzích. Pohyby o desítky procent za den nejsou výjimkou. To pochopitelně vyvolává u řady investorů nervozitu a rozhodování o investicích je tak více než kdy jindy v zajetí emocí. Opatrnější investoři ukládají prostředky do „bezpečných přístavů“ a ti se silnějším sklonem k riziku pak doslova spekulují na nejbližší vývoj.

Sdílet

Přitom existuje forma investování, která je pro současnou situaci na finančních trzích jako stvořená. Investice, která umožňuje investovat na vzestup i pokles různých tříd aktiv a která nevyžaduje okamžité rozhodnutí při každé změně situace na trzích – automatické obchodní systémy.

Automatický obchodní systém je skupina pevně daných pravidel otestovaných na historických datech, která jednoznačně určují, kdy vstoupit do trhu, jak omezit riziko a kdy pozici uzavřít.

Jedná se o počítačové programy založené na technické analýze (analýze grafů), které plně automaticky generují obchodní pokyny. Tyto pokyny samy zadávají na burzu a úplně tak eliminují lidské emoce. Investor nemusí žádným způsobem do strategie zasahovat nebo zadávat pokyny. Má však možnost obchodování na svém účtu v reálném čase monitorovat a systém kdykoliv ukončit. Z pohledu komfortu tak lze obchodní systém přirovnat např. k podílovému fondu.

  • obchodování podle prověřených pravidel
  • statisticky ověřený matematický model
  • investice na vzestup i pokles kurzu
  • zajímavé výnosy kdykoliv
  • obchody bez emocí

Jednou z hlavních výhod systémů obchodující na futures trzích je nezávislost na aktuálním vývoji na trhu. Díky investování do futures totiž mohou investovat na pokles kurzu stejně jednoduše jako na jeho vzestup. Navíc mohou sledovat vývoj řady navzájem nekorelovaných aktiv (od akciových indexů přes dluhopisy, měny až po komodity), což jim umožňuje účinně diverzifikovat rizika. Řada systémů pak dokonce těží ze zvýšené volatility, která pro ně znamená více investičních příležitostí.

Nechte si aktivovat demo na vybraný systém a sledujte obchody v reálném čase! Přesvědčte se o výkonnosti systémů – zdarma a bez rizika! Další informace o automatických obchodních systémech, včetně výkonnosti několika stovek systémů, aktivace dema a rizicích spojených s automatickými obchodními systémy naleznete na stránkách www.systemtrading.cz.

Společnost Colosseum, a.s. působí na českém trhu již od roku 1997 a je jedním z prvních obchodníků s cennými papíry s licencí na deriváty. V současné době patří mezi nejvýznamnější nebankovní instituce se specializací na burzovní a OTC deriváty (futures a opce, Forex, CFDs). Klienti si mohou vybrat z široké nabídky služeb od zprostředkování burzovních obchodů, přes poradenství a správu aktiv profesionálními portfolio managery až po outsourcing řízení rizik.

Colosseum, a.s.

Londýnská 59, 120 00 Praha 2, Česká republika

Tel.: +420 2460 888 88, info@colosseum.cz, www.colosseum.cz

VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. HODNOTA VAŠICH INVESTIC A PŘÍJMŮ Z NICH PLYNOUCÍCH MŮŽE STEJNĚ KLESNOUT JAKO I VZRŮST. VŠECHNY OBCHODY NA FINANČNÍCH TRZÍCH NESOU RIZIKO KAPITÁLOVÉ ZTRÁTY A INVESTOŘI NE VŽDY MOHOU DOSTAT ZPĚT PLNOU VÝŠI INVESTOVANÝCH PROSTŘEDKŮ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).