Hlavní navigace

DigiZone.cz: Nový web o digitálním vysílání

Komerční sdělení
Do ostrého provozu byl spuštěn nový zpravodajský server o digitálním vysílání Digizone.cz. Na jednom místě jsou k dispozici komplexní informace o blížící se digitalizaci v České republice.

Sdílet

DigiZone.cz - screenshot

Začátek komerčního televizního a rozhlasového digitálního vysílání se rychle blíží a postupně ho bude využívat stále větší část obyvatelstva. Přesto je problematika digitalizace vysílacího prostoru veřejnosti poměrně neznámá. Společnost Internet Info, s.r.o. proto připravila zcela nový zpravodajský server DigiZone.cz (www.digizone.cz), který čtenářům přináší aktuální zpravodajství a podrobné informace o tomto atraktivním tématu.

Na stránkách DigiZone.cz je soustředěno velké množství užitečných údajů. Kromě tradičních článků a aktualit mezi nejdůležitější součásti obsahu patří velice obsáhlá databáze přístrojů určených k příjmu digitálního signálu (tzv. set-top-boxů), kde jsou k dispozici detailní informace o parametrech jednotlivých výrobků. K dnešnímu datu se v databázi nachází šest desítek set-top-boxů. Pro příjemce digitálního signálu jsou samozřejmě také důležité údaje o jeho dostupnosti – vše potřebné pro základní orientaci proto nabízejí mapy pokrytí.

Vzhledem k tomu, že téma digitálního vysílání je relativně nové a širší veřejnosti stále neznámé, připravili jsme pro všechny, kteří se o nové technologii chtějí něco dozvědět, několik tutoriálů – edukativních textů, jejichž prostřednictvím se můžete seznámit se základními vlastnostmi nové technologie, s chystanou obsahovou nabídkou televizí a rádií, se současným stavem příslušné legislativy a nebo můžete využít instrukcí, jak vybrat set-top-box. A protože problematika digitalizace je plná nových a neznámých pojmů a zkratek, k dispozici je praktický slovník pojmů, kde najdete vysvětlení všeho, co budete potřebovat.

Pro větší fanoušky digitalizace, kteří se zajímají o všechny podrobnosti, je přichystán přehled nejdůležitějších zákonů, adresář firem a institucí, které mají s digitálním vysíláním něco společného, a také aktualizovaný kalendář připravovaných akcí.

Generálním partnerem webu se staly České radiokomunikace, které mají s digitálním šířením televize a rozhlasu v České republice největší zkušenost. Jejich experimentální televizní vysílání, které běží nepřetržitě od roku 2000, by v polovině října mělo přejít do veřejného „ostrého“ provozu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).