Hlavní navigace

Daně, účetnictví či DPH 2012 – odborné a platné informace na jednom místě

Komerční sdělení
Už jste na internetu našli stránky, kde informace nemusíte 10× kontrolovat z jiných zdrojů? Naši klienti ano.

Sdílet

Služba Otázky & odpovědi Online představuje jedinečnou a širokou databázi řešených daňových a účetních dotazů a příkladů vhodných pro daňové a účetní specialisty i podnikatele. Odpovědi na dotazy zpracovávají přední odborníci na danou problematiku. Dotazy jsou tříděné podle kategorií a klíčových slov, což umožňuje snadno a rychle vyhledat potřebné informace. Stejně tak jednoduchá grafika ovlivňuje vaše pohodlí. Databáze více než 8 000 odpovědí je zpoplatněna.

Naši klienti však mají možnost zadat v průběhu roku 7 vlastních dotazů, na které dostanou odpověď do 10 pracovních dnů. Ano, není to nejrychlejší – ale my garantujeme kvalitu.

Garance kvality?
Odpovědi na otázky z daňové praxe a legislativy připravují správci daně, daňoví poradci, daňové poradkyně či zkušení účetní. Výběr z autorského kolektivu: Bc. Ing. Marcel Pitterling, Bc. Ing. Martina Jeřábková, Ing. Ivana Pilařová, Ing. Ladislav Pitner, Ing. Martin Děrgel, JUDr. Marcela Smutná, JUDr. Marie Salačová a mnozí další.

Aktuální informace na jednom místě

Aktuálnost informací je zajištěna napojením na právní informační systém ASPI. Jednoduchým kontextovým spojením si můžete zkontrolovat daný zákon, novelu a předpis.

Nenašli jste odpověď?
Jednoduše zašlete dotaz. Odpověď dostanete do 10 pracovních dnů do vaší e-mailové schránky.

Víte o lepších webových stránkách s kvalitnějšími a důvěryhodnějšími informacemi? Dejte mi prosím vědět. Děkuji

Mikuláš Ostatnický, šéfredaktor daňové a účetní oblasti.

P.S.

 1. Pro podrobnosti o fungování internetové služby Otázky & odpovědi Online klikněte na Informace a podmínky.
 2. Zde najdete zdarma praktické a profesionální formuláře Online daňové formuláře zdarma – SKAT
 3. Otázky & odpovědi Online – řešení najdete v těchto sekcích
  Daň z příjmů
    • Kauce dle nájemní smlouvy, Odpis osobního automobilu, Dodanění částky životního pojištění, Daň z příjmů, Nájemní smlouva, Darování osobního automobilu, Nemovitost, Dar jako nezdanitelná částka základu daně.
  Účetnictví
    • Nemovitost, Postoupení pohledávek, Účtování bezplatně rozesílaných vlastních publikací, Zaúčtování záloh u pronájmu kanceláří, Cena prodané nemovitosti, Odpisování software, Pětiletá lhůta vedení účetnictví s.r.o. – přechod z podvojného na jednoduché účetnictví.
  DPH
    • Nákup a prodej nemovitosti plátcem DPH během jednoho roku, Zaúčtování záloh u pronájmu kanceláří, Věcná břemena a DPH, Nákup zboží z EU a DPH, DPH ve stavebnictví, Mezinárodní doprava ve Slovenské republice, Uplatnění DPH, DPH u finančních činností.
  Pracovní právo
    • Místo výkonu práce, Uzavření pracovního poměru na dobu určitou, Zaměstnání a rodičovský příspěvek, Pracovní ochranné pomůcky a pracovní oděvy, Cílové odměny pracovníkům zaměstnaných na Dohodu o pracovní činnosti, Dary z fondu kulturních a sociálních potřeb, Důležité osobní překážky v práci, při nichž se poskytuje pracovní volno.
  Mzdy
    • Odměňování zaměstnanců, Příplatek u třídního učitele, Odstupné, Poskytování náhradního volna za práci přesčas, Kvalifikace u absolventů VŠ, Srážky ze mzdy, Dovolená.
  Cestovní náhrady
    • Místo výkonu práce a cestovní náhrady, Kapesné, Stravné zaměstnance, Cestovní příkazy, Práce přesčas při pracovní cestě, Registrační zkoušky, Pojištění léčebných výloh při pracovní cestě do zahraničí, Cestovní náhrady při použití vlastního vozidla zaměstnance pro služební účely.
  Správa daní a poplatků
    • Dar nebo náhrada škody? Odpočet soukromého životního pojištění, Zálohy na společné zdanění manželů, Koupě a prodej motocyklu, Spisová služba, Daň z příjmů fyzických osob, Registrační pokladny, Dědictví.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).