Hlavní navigace

Čtvrtý ročník k spolupráce veletrhu Art Prague a HVB Bank

Od 21. do 27. května 2007 se v Praze koná šestý ročník veletrhu současného umění Art Prague. Již po čtvrté se jeho hlavním partnerem stala HVB Bank.

Sdílet

Originální díla z mnoha výtvarných oborů jako je malba, kresba, grafika, sochy, fotografie, umělecké sklo a další budou letos k vidění na veletrhu Art Prague, kde se představí téměř 40 soukromých galerií. Vedle již tradičních vystavovatelů (galerie Via Art, Navrátil, Montanelli, Gambit aj.) se zúčastní i řada dalších galerií z Německa, Francie či Holandska. Poprvé zde budou vystavovat také australské galerie, a to umění původních australských obyvatel, tzv. aboriginal art. Vedle již známých a uznávaných umělců dává veletrh tradičně prostor i studentům či čerstvým absolventům uměleckých škol.

„Projekt Art Prague dává návštěvníkům příležitost načerpat mnoho kulturních zážitků. Z našeho pohledu je Art Prague také přehlídkou vhodných investic, zvláště díla začínajících autorů se do budoucna mohou jevit jako dobře zúročená investice,“ říká tisková mluvčí HVB Bank Petra Kopecká. Veletrh Art Prague, který HVB Bank už 4 roky pravidelně podporuje, však zdaleka není jedinou aktivitou HVB Bank v oblasti kultury a umění. Banka se letos mimo jiné stala také generálním partnerem projektu Česko – německého kulturního jara, projektu skládajícího se z mnoha výstav, filmových projekcí, workshopů, konferencí, divadelních a hudebních představení aj. Dalším z dlouhodobě podporovaných počinů je tzv. projekt e-moc-e, jež nekomerčně propaguje amatérské umění v internetové galerii. Šanci dává kromě výtvarných umělců i básníkům či hudebníkům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).