Hlavní navigace

ČSA rozšiřují svou nabídku dálkových linek o spojení do Atlanty v codesharové spolupráci s Deltou Air Lines

České aerolinie (ČSA) rozšiřují dnešním dnem svou nabídku dálkových linek o spojení do americké Atlanty, a to v codesharové spolupráci* s americkou leteckou společností Delta Air Lines. Lince, kterou bude provozovat Delta Air Lines, navíc ČSA zajistí například handlingové služby v Praze, obchodní zastoupení pro nákladní přepravu a dceřiná společnost ČSA poskytne také catering na zpáteční lety z Prahy do Atlanty. Společný kód mají ČSA s Deltou na dalších 40 linkách.

Sdílet

Delta Air Lines, která je partnerem ČSA v letecké alianci SkyTeam, zahajuje pravidelné spojení mezi největším letištěm světa americkou Atlantou a Prahou dnes, tedy 3. května 2007. Na linku nasadí letouny Boeing 767–300 (ER) pro 214 cestujících. Delta bude spojení poskytovat čtyřikrát týdně a v hlavní letní sezóně od 4. června do 1. září dokonce pětkrát týdně.

Zavedení codesharové spolupráce s Deltou Air Lines na lince mezi Prahou a Atlantou znamená rozšíření nabídky dálkových letů také v letovém řádu Českých aerolinií, řekl viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák. Codesharová spolupráce ČSA a Delty Air Lines je oboustranně výhodná. Nabídka obou společností se vzájemně doplňuje. Linka do Atlanty bude pro cestující znamenat rozšíření možností, jak se dostat do USA přes letiště v Atlantě, které je nejfrekventova­nějším letištěm na světě. Pro cestující Delty bude zase spolupráce s ČSA přinášet výhodu návazných letů z Prahy dál po Evropě.

Kromě samotného codesharového letu mezi Prahou a Atlantou jednají ČSA s Deltou Air Lines o možné codesharové spolupráci na další návazné lety z Atlanty především po USA. S Deltou Air Lines mají ČSA ceodesharovou spolupráci již nyní například na letech z New Yorku do Bostonu, Chicaga, Washingtonu a dalších amerických měst. Delta má svůj kód naopak na linkách ČSA z Prahy do Ostravy, Košic, Bratislavy, Varšavy nebo také do Záhřebu, Rigy či Tallinnu.

Pro cestující jsou codesharové lety výhodné například tím, že umožňují knihování celého směrování, tedy několika návazných letů s přestupy, prostřednictvím jediného kontaktního centra. Za codesharové lety si klienti ČSA mohou započítat míle do svého věrnostního programu OK Plus.

Kromě codesharové spolupráce budou ČSA na lince zajišťovat veškeré standardní handlingové služby jako je odbavení cestujících i odbavení letadel na pražském letišti. ČSA jsou také generálním prodejním agentem Delty v oblasti carga a tyto služby budou zajišťovat také na přímém letu mezi Prahou a Atlantou. Pro lety z Prahy bude dceřiná společnost ČSA Air Czech Catering zajišťovat také přípravu jídel na palubu. Pro cestující na lince Praha – Atlanta bude připravovat typicky americké menu, kde nebudou chybět mimo jiné ani hamburgery a cookies.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).