Hlavní navigace

Credium - specialista na leasing, úvěr a pojištění

Credium jako univerzální finanční společnost se zaměřuje na financování dopravní techniky pro fyzické osoby podnikatele i nepodnikatele a právnické osoby.

Sdílet

Společnost vstoupila na český leasingový trh v roce 1997, tehdy pod názvem ČP Leasing, a.s. a jako dceřiná společnost České pojišťovny a.s. Za dobu svého působení si společnost vybudovala na trhu pevné postavení v první desítce největších leasingových společností. V současnosti poskytuje finanční služby pro fyzické osoby podnikající i nepodnikající, a právnické osoby na nová i ojetá vozidla. Společnost se vyprofilovala zejména v segmentu dopravní techniky a získala jedno z vedoucích postavení v objemu profinancovaných nových osobních a užitkových vozidel. Zároveň je i významným hráčem ve financování nákladních vozů a autobusů.

K zásadní změně ve společnosti došlo v srpnu roku 2005, kdy se společnost ČP Leasing stala součástí francouzské společnosti SOFINCO S.A., která po celé Evropě poskytuje širokou škálu finančních služeb.

Od 12.6.2006 spo­lečnost představila nové obchodní jméno, Credium, a.s. a nabídla svým klientům novou strategii. Dnes jako univerzální finanční společnost, jejíž portfolio služeb nejlépe vystihují slova – leasing, úvěr a pojištění, je připravena být seriózním a profesionálním partnerem a jako zákaznicky orientovaná společnost se neustále zaměřuje na zkvalitnění dosavadních produktů a služeb.

Společnost Credium, a.s. je řádným členem České leasingové a finanční asociace (ČLFA).

O společnostech Sofinco a Crédit Agricole

Společnost SOFINCO S.A. byla založena v roce 1951. Jejím 100% vlastníkem je nadnárodní skupina Crédit Agricole.

Společnost se zaměřuje na poskytování spotřebitelských úvěrů, revolvingových úvěrů, finanční leasing, outsorcing a na pojištění v šestnácti zemích Evropy.

Skupina Crédit Agricole je čtvrtou největší světovou bankou a patří mezi špičku světových bank z hlediska svých celkových kapitálových fondů. V roce 2005 dosáhla skupina čistých výnosů ve výši 3,891 mld. EUR. Crédit Agricole je lídrem v oblasti retailového bankovnictví ve Francii. Ve Francii tvoří její podíl na trhu 24 %.

Více informací naleznete zde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).