Hlavní navigace

Co vede německou Volksbank expandovat do České republiky?

Již dříve se mnoho českých občanů bez snahy naší banky rozhodlo otevřít si účet právě u nás. Položili jsme si otázku proč? Rychle jsme objevili výhody, které můžeme nabídnout. Díky bezprostřední blízkosti České republiky jsme snadno dostupní přes hranice. Dnes můžeme říct, že to bylo dobré rozhodnutí.

Sdílet

Jaké výhody nabízíte Vašim klientům?

Zaprvé 100% jištění vkladů, od první do poslední koruny. Nabízíme možnost vkladů v EUR, CZK i dalších měnách s velmi dobrým úročením. V oblasti privátního bankovnictví disponujeme švýcarským know-how. Pro každou českou firmu, která využívá zahraniční platební styk, jsou naše podmínky za převodní transakce velmi výhodné. Zahraniční převod stojí pouhých 0,20 EUR! Zlomek toho, co si účtují české banky. Každý podnikatel či podnikatelka tak může enormě ušetřit.

Mohou zákazníci své bankovní záležitosti vyřídit pouze v Žitavě?

Ne, samozřejmě, že ne. V podstatě je náš on-linebanking portál www.VR-BANK.cz neomezeně k dispozici. Zde si může klient spoustu věcí vyřídit sám. Pro osobní a individuální poradenství je k dispozici 7 poradkyň/poradců. Naše pobočka v Praze se nachází v centru na Americké 23, liberecká kancelář je dobře dostupná na Zhořelecké 739, Liberec 1. Vážíme si našich zákazníků a rádi je navštívíme i v jejich firmě. Samozřejmě bezplatně. Návštěva naší VR-filiálky v Žitavě je nutná pouze ve výjimečných případech.Těšíme se z každé návštěvy našich klientů. Německy a česky mluvící zaměstnanci jsou zde vždy k dispozici.

Německá Volksbank znamená také německé jištění peněz? 

Ano, samozřejmě. Jako německá družstevní banka jsme součástí zajišťovacího bankovního systému Volksbank a Raifeisenbank. Pro naše klienty, jedno zda z České republiky, Německa či jiné země, to znamená, že každé euro, každý cent je u nás v bezpečí. Od doby fungování zajišťovacího systému nepřišel žádný z klientů o své vklady.

Vaše právní forma je družstvo. Proč?

Před 150 lety řekli naši zakladatelé Friedrich Wilhelm a Hermann Schulze-Delitzsch:
„Co nezvládne jednotlivec, zvládneme společně.“ Našimi vlastníky je více jak 7.500 členů a neuplatňujeme tedy pouze líbivou politiku za účelem dosažení zisku. Naše motivace je založena na hodnotách spolupráce, které jsou právě v současné době velmi důležité: nezávisle, demokraticky, blízko, zodpovědně a bezpečně. Domácí politika družstevní finanční skupiny vedla ratingovou agenturu ,,Standard&Poors" ke zvýšení bonity na AA- s výhledem stabilní.

Jak to bude dále s VR-BANK.CZ

Platební styk, vklady a popř. investice jsou a zůstanou hlavní prioritou naší banky v České republice. Nicméně se stále ptáme, zda jsou možné další nabídky. V létě tohoto roku plánujeme otevření obchodu se zlatem v Žitavě. Návštěva města Žitava a také Volksbank se pak vyplatí dvakrát. Další prioritou je další vývoj našeho portálu pro on-line bankovnictví, zákazníci by měli mít v budoucnu více možností pracovat s námi on-line. Také facebook je důležitým komunikačním médiem. Podívejte se.

Kontakní údaje:
www.VR-BANK.cz
Americká 23,
120 00 Praha 2
E-Mail: Mail@VR-BANK.cz

Telefon +420 222 512 518
Fax +420 222 512 526

Interview vedeno s Wolfgangem Zürnem, předsedou představenstva Volksbank Löbau-Zittau eG

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).