Hlavní navigace

Co teď s penězi, dáme je do slamníku?

Ekonomická krize – to je nyní klíčové slovo, které nenechá nikoho v klidu. Banky při spoření ani při půjčkách či úvěrech velká řešení rozhodně nenabízejí. Nízké úrokové sazby a špatná dostupnost úvěrů. Tak lidé banky vnímají. Nabízí se však šance, jak se svými penězi dobře hospodařit.
19. 1. 2009

Sdílet

Zajímavé úročení vkladů nabízí například družstevní záložny. Některé – jako například WPB Capital – nabízejí poměrně velmi vysoké zúročení našich vkladů. Právě WPB Capital má ty nejvyšší, až 5,65 procenta. A to je téměř dvojnásobek oproti některým klasickým bankám.

Navíc WPB Capital nabízí ke spořicímu účtu a termínovanému vkladu prémii až 6 000 Kč. A riziko spoření? Naprosto žádné! Vklady jsou i u družstevních záložen – stejně jako u bank – stoprocentně pojištěny až do výše 50 tisíc euro, tedy zhruba do 1,3 milionu korun.

Už dávno minula léta devadesátá spojená s nejedním skandálem kolem kampeliček. Nyní totiž Česká národní banka družstevní záložny – v České republice je jich v současnosti 17 – kontroluje. Záložny tak musí dodržovat limity a pravidla obezřetného podnikání, což je řadí na úroveň bank. A jejich klientům dává jistotu. Družstevní záložny těží zejména z dobré znalosti lokálních poměrů. Ta jim umožňuje lépe poznat jejich zákazníky a posoudit jejich individuální potřeby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).