Hlavní navigace

Co dělat, když vám v bance půjčit nechtějí?

Komerční sdělení
Každý, kdo si chtěl někdy půjčit pravděpodobně šel nejdříve do banky. Problém ovšem je, že ne každý žadatel je pro banku vhodným dlužníkem.

Sdílet

Banky mají poměrně přísné podmínky na hodnocení bonity klientů a pokud vám řekly „ne“ nejčastěji k tomu vedl jeden ze tří důvodů: Nedostatečný příjem, negativní záznam v registru dlužníků nebo nedostatečná výše zástavy. Jakmile vás jedna banka odmítne obvykle upadáte do bludného kruhu. Poradíme vám, jak se z něho dostat nejšikovněji ven?

Problém první: Nedostatečný příjem

Dost z vás se už s touto situací setkalo, žádali jste o půjčku v bance, ale neschopnost prokázat dostatečný příjem znamenala stopku. Prokazování příjmů je jednou z obran, jak se banky chrání před budoucími problémy klientů se splácením. Na českém trhu se však nachází i celá řada společností, které příjmy klienta nezjišťují a směle nabídnou i půjčku bez potvrzení příjmu.

Půjčky bez potvrzení příjmů pomáhají celé řadě klientů řešit nenadálou tíživou finanční situaci. Protože poskytovatel půjčky nepožaduje dokládání příjmů, mohou o ni žádat i lidé bez klasického zaměstnání, kteří se živí i různými brigádami nebo jako OSVČ – studenti, drobní živnostníci.

Povětšinou jsou v rámci těchto úvěrů poskytované nižší částky s kratší dobou splatnosti. Nabídka těchto půjček je však velmi široká a žádosti jsou zpravidla vyřízené za pár desítek minut. Každý žadatel by měl ale dopředu zvážit, zda bude schopný půjčku splatit. Přestože nemusí příjmy dokládat, samozřejmě se počítá s tím, že půjčku nakonec splatí.

Problém druhý: Negativní záznam v registru dlužníků

Dalším častým úskalím stojícím v cestě úspěšné žádosti o půjčku je negativní záznam v registru dlužníků. K takovému zápisu přijdete velmi snadno – zapomenete zaplatit účet za energie nebo telefon, opomenete doplatit drobnou půjčku a problém je na světě. Neklesejte na mysli, i tak můžete o půjčku zažádat, budete to však mít o kousek složitější.

I přes veškeré legislativní změny stále řada úvěrových společností poskytuje půjčky bez registru ihned. Zřízení půjčky bez registru už probíhá trošku odlišně oproti minulosti, věřitelé musí do registrů ze zákona nahlížet. Zákon o půjčkách však nijak neošetřuje způsob, jak mají tyto společnosti s dostupnými informacemi nakládat. Poskytovatelé půjček bez registru lze charakterizovat velmi benevolentním přístupem ke klientům. Každá žádost je posuzovaná individuálně a ani drobné prohřešky z minulosti nejsou ve schvalovacím procesu na překážku.

Problém třetí: Nedostatečná výše zástavy

Když nakonec úspěšně projdete přes veškeré kontroly bonity, stále můžete narazit. Banky často požadují proti svým půjčkám ručení nemovitostí. Pokud žádáte o vyšší půjčku, často se jedná o nemovitost typu rodinného domu nebo bytu. Když však bydlíte v pronájmu nebo zkrátka svůj domov zastavovat nechcete, opět budete čelit na první pohled neřešitelné situaci.

Nejste-li ochotni riskovat a zastavovat nemovitost, můžete vyzkoušet některou z půjček ihned na účet. Díky tomu, že disponujete jistou bonitou, můžete získat úvěrové podmínky, které si v ničem nezadají i s bankovními půjčkami, k tomu všemu navíc nebude třeba zástava.

Slovo závěrem

Jak vidno, v textu jste nalezli řešení na tři nejčastější problémy, které mohou způsobit zamítnutí žadatele ze strany banky. Nyní už je to jenom na vás, abyste udělali další krok. Tak na co ještě čekáte? Podejte žádost o nebankovní půjčku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).