Hlavní navigace

Chcete vyšší výnos, ale bojíte se dluhopisů nebo podílových fondů?

Komerční sdělení
Společnost RONDA INVEST nabízí možnost investovat do úvěrů zajištěných nemovitostmi s výnosem až 5,2% p.a.

Sdílet

Zájem Čechů o investování neustále roste, řada lidí však není se zhodnocením jejich prostředků v podílových fondech spokojena. Není se čemu divit, vždyť průměrný výnos všech podílových fondů za poslední rok dle tzv. Fondindexu činí jen 1,15 %. Takový výnos zdaleka nepřekoná ani inflaci, jak je vidět na následujícím grafu.

Vývoj meziroční inflace a celkového Fondindexu od března 2018 do února 2019 v %

Zdroj: https://www.finparada.cz/5511-Fondindex-v-unoru.aspx#Fondindex, https://www.czso.cz/csu/xe/prumerna-rocni-mira-inflace-v-roce-2018-byla-21- 

Jaké jsou možnosti investování?

Další možností jsou investice do firemních dluhopisů. Těch je na trhu široký výběr, zásluhou nulových či velmi nízkých úrokových sazeb na bankovních vkladech zažívají rozmach a nabízí mnohdy zajímavé zhodnocení. I zde je však potřeba se mít na pozoru, protože investice do dluhopisů zpravidla nebývá nijak zajištěna a na trhu se již začínají objevovat první případy krachujících emitentů. V takovém případě pak zbývá jen doufat, že alespoň část z investovaných prostředků dostanete zpět.

Pokud patříte k investorům, kteří mají rádi určitou míru jistoty, ale zároveň se nechcete spokojit s nízkým zhodnocením vašich peněz, investujte do zajištěných úvěrů. Společnost RONDA INVEST nabízí možnost investovat do úvěrů, které jsou zajištěny bonitními nemovitostmi v Praze a okolí, čímž je významně eliminováno podstupované riziko. Iceny nemovitostí mohou samozřejmě v čase kolísat, případné výkyvy jsou ale do značné míry pokryty tím, že úvěry jsou poskytovány max. do 70% hodnoty nemovitosti. Navíc riziko je možné dále diversifikovat tím, že investujete do více úvěrů a vytvoříte si tak vlastní portfolio. Investice do úvěrů poskytnutých společností RONDA INVEST vám přinese výnos 4,0 až 5,2 % p.a., přičemž investovat je možné již od 100 tis. Kč, výnos je investorům vyplácen měsíčně a investice s sebou nenese žádné vstupní ani pravidelné paušální poplatky.

A do jakých úvěrů je možné investovat?

Zainvestovat můžete například do úvěru poskytnutého české společnosti, který je zajištěn zrekonstruovanou bytovou jednotkou v Praze na Starém Městě. Účelem úvěru byla koupě bytu, přičemž následnou zdařilou rekonstrukci klient realizoval z vlastních zdrojů. Úvěr je splácen z příjmů plynoucích z krátkodobých pronájmů dané jednotky, poměr mezi výší jistiny úvěru a hodnotou zajištění je 70 %. Úvěr byl poskytnut v květnu 2018 ze zdrojů RONDA INVEST a všech dosavadních deset splátek bylo klientem řádně a včas uhrazeno.

Vybírat můžete z celé řady dalších zajištěných úvěrů s prověřenou platební morálkou, s výběrem vám rádi pomohou specialisté RONDY INVEST.

Pro více informací neváhejte navštívit stránky www.rondainvest.cz, napište e-mail na: info@rondainvest.cz, zavolejte na klientskou linku: 296 187 888, nebo se stavte osobně v čase 9:00 – 16:00 na adrese: Na Poříčí 1047/26, Palác Archa – vchod C, 110 00 Praha 1 – Nové Město.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).