Hlavní navigace

České aerolinie přepraví české hokejisty na mistrovství světa do Moskvy

Praha, 24. dubna 2007 - Speciál Českých aerolinií (ČSA) přepraví 26. dubna národní hokejový tým do Moskvy na Mistrovství světa v ledním hokeji 2007, které začne v pátek 27. dubna. Hokejisté patří mezi velmi náročné klienty se specifickými požadavky na stravu na palubě letadel a také na přepravu rozměrných zavazadel.

Sdílet

Hokejisté představují specifickou klientelu a ČSA se jim snaží vyhovět ve všech směrech a nabídnout jim špičkové služby, poznamenal ředitel charterů ČSA Zdeněk Prejzek. Zvláštní požadavky mají sportovci například na přepravu zavazadel, která mnohdy obsahují velmi cenné sportovní náčiní. Hokejový tým s sebou přepravuje na utkání až tři tuny nákladu. Zvláštní požadavky mají sportovci také na palubní služby včetně jídla. Cestou na turnaj personál ČSA servíruje odlehčená jídla, naopak při zpátečním letu se hokejisté většinou těší na typicky českou kuchyni.

S českým hokejovým týmem spolupracují ČSA dlouhodobě a to prostřednictvím cestovní kanceláře Asiana. Naposledy cestoval národní hokejový tým letadly ČSA do Helsinek na utkání série Euro Hockey Tour minulý týden. Letouny ČSA přivezly také zlaté medaile z mistrovství světa v hokeji z Vídně v roce 2005 nebo stříbrné medaile z Rigy loni na jaře. Věříme, že zlaté medaile v květnu z Moskvy přiletí také na palubách letadel ČSA, řekl Zdeněk Prejzek.

Kromě národního hokejového A-týmu ČSA přepravují na svých pravidelných linkách také juniorské týmy. Například na mistrovství světa hokejistů do 20 let letěl český tým v polovině prosince loňského roku do Stockholmu na pravidelné lince ČSA. V únoru ČSA přepravily hokejové juniory do 16 let, v dubnu na mistrovství světa hokejisty do 18 let do Helsinek. Začátkem ledna naopak České aerolinie přepravily české hokejové veterány na turnaj do Minsku. Kromě hokejové reprezentace patří mezi klienty ČSA také tým hokejové Sparty Praha. V lednu letěli pražští hokejisté pravidelnou linkou ČSA do Petrohradu na turnaj mistrů evropských zemí European Champions Cup.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).