Hlavní navigace

Češi už nakupují vánoční dárky, roste zájem o rychlé nebankovní půjčky

Komerční sdělení
Čtvrtina lidí má dárky nakoupené už teď v říjnu. Každý osmý Čech uvažuje o tom, že si vezme na jejich nákup půjčku. Vyplývá to z průzkumu agentury IPSOS pro společnost PROFI CREDIT.

Sdílet

Většina žadatelů o úvěr (78 %) si na dárky podle průzkumu půjčí více než 5 000 korun. Průměrná vánoční půjčka je pak podle průzkumu 7 869 korun, což je více než vloni.
„Od října zatím evidujeme nárůst objemu půjček oproti zbytku roku zhruba o čtvrtinu. A to před sebou máme ještě celý listopad a prosinec, kdy očekáváme další růst," říká marketingový ředitel úvěrové společnosti PROFI CREDIT Ondřej Lokvenc. Lidé peníze zpravidla použijí na nákup věcí do domácnosti, které si nadělí pod stromeček. Nejčastěji si berou rychlé půjčky na elektrospotřebiče a elektroniku. Vládnout mezi dárky budou ale letos v Česku opět hračky.
PROFI CREDIT u nás patří mezi pět největších nebankovních úvěrových společností. Nejoblíbenější půjčkou je u něj zaměstnanecký úvěr. V jeho rámci si lidé můžou rychle půjčit 10 000 až 166 000 korun. Tato rychlá nebankovní půjčka vychází vstříc těm, kteří potřebují finance, a banka jim je poskytnout nechce. Klienti nemusejí uvádět důvod, na co chtějí půjčku použít, dostanou ji rychle, bez zbytečné administrativy a bez poplatku.
Zástupci úvěrových společností ale varují, aby lidé v obchodech nepodlehli nákupnímu šílenství. „Vždy je dobré stanovit si limit, a ten v žádném případě nepřekračovat. Půjčky slouží k nákupu věcí, které opravdu potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Lokvenc.

Dárky za půjčky a klientské akce

Rychlé online půjčky jsou stále oblíbenější, 84 % Čechů například nakupuje vánoční dárky přes internet. Nebankovní společnosti ale nezůstávají pozadu a pro své klienty připravili také vánoční dárky. „Každý, kdo se zaregistruje na našich webových stránkách a správně zodpoví soutěžní otázku, může vyhrát. Až do Vánoc budeme každý týden soutěžit o poukázky na 5 000 korun do e-shopu Mall.cz,“ říká Ondřej Lokvenc. Kdo si půjčku vezme a bude splácet včas, může dostat od PROFI CREDITu finanční bonus až 25 tisíc korun. Více informací o půjčkách, recenze a zkušenosti na www.proficredit.cz.
Zkrátka nepřijdou ani věrní klienti. Pro ty například PROFI CREDIT připravil speciální Klub dobrých klientů (KDK). Jeho členové mají nárok na výhodnější půjčky, nižší úroky a ušetří až 15 % z každé splátky. Druhá půjčka jim bude navíc vyplacená zrychleně a zjednodušeně. Klub dobrých klientů má také speciální telefonní linku pro významné zákazníky na každého člena KDK čeká překvapení v podobě atraktivního dárku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).