Hlavní navigace

Češi se učí využívat vlastní elektřinu

Komerční sdělení
Pokud se všechny předpovědi vyplní, čeká majitele domácích fotovoltaických elektráren rekordní rok úspor.

Sdílet

Je to jednoduché. Na střeše domu máte fotovoltaické panely. Ty během dne vyrábějí energii ze slunce. Čistou energii zdarma ze slunce skladujete v inteligentním bateriovém boxu. Z něj čerpáte čistou uloženou elektřinu večer, nebo brzy ráno, kdy slunce ještě nesvítí. Ve výsledku spoříte až 70 % nákladů na elektřinu, šetříte životní prostředí a také se vás už netýkají případné výpadky proudu. 

Ostatně o tom, že si Češi výrobu vlastní energie a její skladování oblíbili, svědčí i poslední statistiky. Podle nich se cestou vlastní výroby elektřiny a akumulace v bateriích vydalo už přes 2 000 tuzemských domácností. Z řešení dostupných na trhu vyčnívá ČEZ Battery Box od české společnosti OIG. Na českém trhu jej společně s fotovoltaikou i samostatně dodává a instaluje výhradně společnost ČEZ.

Za elektřinu zaplatil 40 Kč za měsíc

Zájem o vlastní elektrárnu s úložištěm roste nejen kvůli výhodným dotacím, které můžete nyní získat. Ještě více za rostoucím zájmem stojí konkrétní zkušenosti konkrétních lidí. Pan Ludvík, který si vlastní střešní panely a Battery Box pořídil začátkem letošního roku, říká: „Za prvních 20 dní v dubnu byl můj dům z 99 % soběstačný. Ze sítě jsem spotřeboval elektřinu za necelých 40 Kč, a to je léto teprve před námi!“

Využijte akční nabídky ČEZ a pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu s bateriovým systémem za 199 990,– včetně státní dotace. Více na www.cez.cz/baterie. Akce platí pro prvních sto závazných objednávek.

Český patent s širokou paletou chytrých funkcí  

Za úspěchem Battery Boxu stojí fakt, že nejde jen o obyčejnou baterii. Battery Box kombinuje rozšířitelnou bateriovou banku se softwarovým řešením. Celé zařízení je pak speciálně upraveno pro použití ve specifické české síti. Funguje tedy v třífázovém provedení a v kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou zajistí domu vlastní výrobu, ukládání a následnou chytrou distribuci energie po domě. Dodávku energie z baterií zajišťuje i v ostrovním provozu, do kterého přejde v momentě, kdy vypadne dodávka elektřiny z vnější sítě.

„Pokud svítí slunce, celá domácnost funguje na energii z fotovoltaických panelů. Večer pak dům funguje na energii, která se přes den uloží v bateriích. Navíc si můžete nastavit preferenci, na co chcete energii ze solárních panelů využívat. Pokud například víte, že odpoledne přijedete z práce
a budete si chtít dobíjet elektromobil z energie, kterou máte zadarmo ze svých solárních panelů, Battery Box ji bude uchovávat a ostatní spotřebiče v domácnosti přepne na elektřinu ze sítě. Ovládání lze snadno provést přes aplikaci v mobilním telefonu,“ vysvětluje někdejší ministr průmyslu a spolumajitel společnosti OIG Martin Kuba.

„Bateriový systém se také dokáže podívat, jaké bude počasí a zda bude dost slunečního svitu, aby se baterie dobila. Pokud vyhodnotí, že ne, dokáže si ji dobít například přes noc ze sítě, kdy má zákazník levnější tarif, a touto elektřinou pak přes den zásobovat domácnost. Baterie také dokáže zajistit, že váš dům už bude mít vždy svou energii a bude svítit, i když všude kolem vás vypadne elektrický proud. Díky rychlosti přepnutí vlastně už ve svém domě ani nepoznáte, že elektřina všude kolem vás vypadla, “ dodává manažer odboru technologických a smart služeb společnosti ČEZ Jakub Rous.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).