Hlavní navigace

Business & Information Forum 2011: Starosti a radosti českých CIO

Již po sedmé se koná tradiční úspěšná konference Business & Information Forum: Starosti a radosti českých CIO, která je věnovaná zejména strategickému řízení informačních a komunikačních technologií jako součásti rozvoje firmy.

Sdílet

Letos se koná již sedmý ročník úspěšné konference Business & Information Forum 2011 s podtitulem Starosti a radosti českých CIO, který je věnován zejména strategickému řízení v oblasti informačních a komunikačních technologií jako součásti rozvoje firmy.

Tradičně je navštěvována podnikateli, řediteli a vedoucími pracovníky významných českých společností, odbornou veřejností a v neposlední řadě novináři. Účastníci se mají možnost potkat se a vyměnit si zkušenosti se svými kolegy, zejména podnikovými informatiky, z oblasti státní správy, financí, průmyslu, ICT, práva a dalšími zkušenými lidmi z oboru. 

Program konference bude věnován několika okruhům tématům, z nichž za povšimnutí určitě stojí:

  • konkurenceschopnost českých podniků a aktuální problémy podnikové informatiky,
  • boj s úplatkářstvím jako nutná podmínka pro úspěch v globální konkurenci,
  • moderované diskuse o aktuálních trendech v IT oboru (cloud computing, IPv6 a další).

V roli přednášejících se představí právě ti nejpovolanější. Program zahájí svým příspěvkem: Jak by mohla vypadat konkurenceschopná Česká republika Miroslav Zámečník (Boston Venture Central Europe), který působí jako konzultant v oblasti finanční restrukturalizace a reorganizace insolventních podniků, firemních fúzí a akvizic od roku 2011 a krom již zmíněného se specializuje na problematiku zdravotních systémů, financování a ekonomiku zdravotnictví.

Neméně zajímavá bude Jana Pattynová (PIERSTONE) s přednáškou Právní a smluvní problémy cloud computing hovořící o právních otázkách týkajících se dohod o kvalitě služby, odpovědnosti za škody, bezpečnosti, ukládání a využití dat v zahraničí z hlediska práva ČR a EU.

Účastníci by si rozhodně neměli nechat ujít moderovanou diskusi třech dam českého IT byznysu Dany Bérové (Gartner ČR), Senty Čermákové (Hewlett-Packard) a Taťány le Moigne (Google). Žen, které toho v IT hodně dokázaly a uvidíte je poprvé pohromadě.

Tvůrci programu neopomněli, že kromě sledování trendů jako je IPv6, cloud computing, svět a role ICT, je také potřebné vzdělávání v exaktních oborech a přírodních vědách. Právě o nutnosti jejich studia bude přednášet Karel Janeček, ředitel a předseda představenstva společnosti RSJ, v závěrečném příspěvku Význam matematiky a informatiky pro prosperitu České republiky. Krom již zmíněného bude hovořit o boji s úplatkářstvím, které je nutným předpokladem pro obstání v globální konkurenci.

Odborné životopisy všech přednášejících a kompletní program jsou k dispozici na stránce konference, kde je i registračního formulář, jehož vyplněním se zájemci mohou na konferenci přihlásit. 

Generálním partnerem konference je největší výrobce produktů a poskytovatel služeb a informačních technologií na světě IBM. Hlavní partnerství patří mobilnímu operátoru T-Mobile Czech Republic. Roli partnerů zaujali Asseco Solutions (Helios), Bird & Bird, GTS Czech Republic, ICZ a Nokia. Hlavní mediální partnerství náleží týdeníku EURO. Mediálním partnery jsou servery E15, INSIDE, měsíčník Strategie a služba Devítka. Konference je pořádána sdružením TUESDAY Business Network, působící pod vlajkou společnosti Internet Info, za podpory společností Ernst & Young, eStat.cz a Symphera.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).