Hlavní navigace

Bojíte se investovat? Nemusíte! Pomůže Vám finGOOD Akademie

Komerční sdělení  Autor: FinGood
Lidé už pochopili, že reálný výnos spořících účtu je hluboko pod hranicí inflace. Nastává tak doba, kdy hledají jiné způsoby pro zhodnocení svých financí.

Sdílet

V poslední době stále více lidí přichází na chuť světu investic a aktivnímu přístupu ke svým financím. Tento nový trend postřehli také v investiční crowdfundingové platformě finGOOD. „Hlad široké veřejnosti po investicích jsme zaznamenali. Jen v září na naší platformě zainvestovali lidé stejnou částku jako za celý minulý rok.“ popisuje současnou situaci Vít Endler, CEO finGOOD.cz.

To, že se začíná svým financím začíná věnovat stále širší veřejnost, je vidět také na nárůstu počtu investorů této platformy. V lednu tohoto roku na finGOOD investovalo okolo 1500 investorů. V říjnu už tato platforma hlásí přes 4000 individuálních investorů.

Investování je pro všechny

S nástupem moderních technologií přestalo být investování uzavřeným VIP klubem. Jedinou vstupenkou do světa investic je připojení k internetu. Zažíváme tak poprvé v historii časy, kdy investovat může každý, kdykoliv a kdekoliv. Investování je nyní dostupné v takové míře, jakou jsme doposud nezažili.

Nejčastějším důvodem, proč ovšem lidé o své finance nepečují, je nízké finanční sebevědomí. Pasivní přístup k financím vede, díky neúprosné inflaci, ke ztrátě vydělaných peněz. Právě těmto lidem se rozhodl finGOOD podat pomocnou ruku a vytvořil unikátní investiční Akademii.

Investiční akademie

„Cítíme, že v části společnosti stále panuje strach z investování a lidé si na počátku své investiční cesty kladou stále stejné otázky. Rozhodli jsme se proto dát na ně odpovědi a sestavit jednoduchý návod, který by měl pomoci všem, kteří se rozhodli pro aktivní přístup k vlastním financím“ vysvětluje Vít Endler, který je zároveň průvodcem v celé akademii, co byl hlavní impuls pro její vznik.

FinGOOD tak využije část ze 40 milionové investice, kterou získal pro svůj rozvoj. Záměrem Akademie je zvýšit finanční gramotnost široké veřejnosti, a hlavně naučit ji přistupovat aktivně ke svým financím a beze strachu.

Pro veřejnost jsou připraveny informačně obsáhlá videa, která odpovídají na nejčastější otázky zkušených i začínajících investorů. Seriál videí je navíc k dispozici zcela zdarma, a to přímo na stránkách finGOOD Akademie

Kontinuální investice

Ti, kteří už se do světa investic ponořili, ocenili na finGOOD novinku v podobě kontinuální investice. Tento produkt finGOOD uvedl v polovině tohoto roku a získal si oblibu u většiny investorů.

Kontinuální investice se zároveň stala jednou z historicky největších crowdfundingových investic v tuzemsku. Zaujala přes 1200 individuálních investorů, kteří zainvestovali 50 milionů korun do developerského projektu a odměnou jim za to bylo zhodnocení 8 % p.a.

Nejedná se však o v poslední době populární, ale z pohledu výnosů nesmyslné mikro investice, které navíc uměle zvyšují ceny nájmů a dostupnost bytů. Naopak díky této kontinuální investici vzniklo 59 zcela nových bytových jednotek v Rychnově nad Kněžnou.

Nikdy není pozdě začít

Vstoupit do světa investic se dá kdykoliv. Ti, kteří tento krok teprve zvažují, mohou načerpat potřebné informace právě na finGOOD Akademii a následně se vrhnout do své první investice už na samotné platformě finGOOD.cz.

Investice tu začínají již od 5 000 korun a jsou zcela zdarma a bez poplatků. Průměrný roční výnos 8,7 %, který platforma nabízí je jasnou odpovědí na v dnešních dnech neúprosnou inflaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).