Hlavní navigace

Až o tisíce korun levnější povinné ručení díky srovnávači pojištění

V České republice ještě není běžnou praxí sjednávat povinné ručení přes internet. Ve vyspělejších ekonomikách světa jde však o dominantní způsob sjednávání, což dokazuje například Británie, ve které je třikrát větší procento povinných ručení sjednáno online.

Sdílet

Zatímco u nás to činí zhruba 15%, na ostrovech jde o nadpoloviční většinu. Na sjednání přes internet je lákavá především nižší cena a možnost srovnat stovky různých variant produktů od mnoha pojišťoven.

Povinné ručení a jeho cenu řeší řidiči každý rok. Přístup k informacím je dnes velmi snadný, ale zatímco srovnání nabídek jedné pojišťovny je jednoduché, když jich máme srovnávat přes deset, což je pro zjištění nejvýhodnější ceny nutné, je to práce na dlouhou dobu, která navíc vyžaduje určité znalosti, které má menšina řidičů. Usnadnění celého procesu s jistotou spolehlivého a nezávislého srovnání poskytují nejlépe srovnávače povinného ručení.

ePojisteni.cz je srovnávač povinného ručení s nejvyšší návštěvností

Na internetové stránce www.epojisteni.cz najdeme nejoblíbenější srovnávač pojištění v Česku, věnující se mimo jiné též povinnému ručení. Za dobu svého tříletého působení se propracoval na přední příčku zejména díky velmi nízkým cenám a kvalitnímu klientskému servisu, což jsou v tomto oboru velmi ceněné přednosti. Částka 1750 Kč je průměrnou úsporou, kterou klienti díky ePojisteni.cz na povinném ručení ušetří. V celkovém měřítku se úspora přehoupla za dobu fungování ePojisteni.cz již přes čtvrt miliardy korun.

Úspora je dána nejen výběrem z nabídek téměř všech pojišťoven na našem trhu, celkem se jedná o několik stovek různých variant povinného ručení, ale i výhodnými hromadnými smlouvami, které srovnávač s pojišťovnami uzavírá. Přitom je kladen důraz na individuální potřeby každého klienta, což obsahuje telefonické poradenství i servis. Samozřejmostí je zachování jednoduchosti a rychlosti zařízení pojištění po internetu/telefonu.

Téměř každý může ušetřit a to nejen na povinném ručení

Ačkoliv jsou srovnávače využívány zejména k sjednávání pojištění vozidel, což je dáno především velkým prostorem k vysokým pravidelným úsporám, nejde o jedinou oblast, které se srovnávače věnují. I v oblastech pojištění nemovitostí, nebo cest do zahraničí nabízejí porovnání produktů napříč pojišťovnami, přičemž jsou zachovány i výhodnější sazby pojistného.

Vliv srovnávačů na trh s povinným ručením

Význam srovnávačů pojištění je však hlubší, jak popsal David Holý z ePojisteni.cz: Trend klesajících cen povinného ručení je přímo úměrný rostoucí popularitě, které se těší internetové porovnávače pojištění. Díky nim si lidé velmi snadno porovnají pojistné produkty téměř všech pojišťoven na trhu a velmi snadno si vyberou ten nejlevnější. To samozřejmě výrazně přitvrdilo konkurenční boj na trhu, jehož výsledkem bylo průměrné snížení cen pojistného o několik desítek procent. Za poslední tři roky klesla cena průměrného povinného ručení o 21 až 26 procent. V letošním roce se pak očekává, že cena povinného ručení ještě zhruba o 5 procent klesne.

Více informací na: www.epojisteni­.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).