Hlavní navigace

Portugalsko

Bohatí Francouzi utíkají do Portugalska, bojí se 75% daně

Vysoké daně nutí bohaté Francouze utéct do jiné země. Bojí se především 75% daně z příjmů nad milion euro, kterou zavedl francouzský prezident François Hollande. „Daňová politika francouzského prezidenta nutí řadu obyvatel opustit zemi,“ uvádí Joao…

6. 8. 2014 10:15

Trable největší portugalské banky a riziko nákazy

Problémy portugalské banky Espírito Santo nastartovaly na akciových trzích výprodej. Kdo je Espírito Santo a jak vážné jsou potíže portugalského bankovního sektoru?

11. 7. 2014 10:53
Doba čtení: 1 minuta

Bez nových úspor Lisabon další peníze nedostane

Portugalské dluhopisy zatím roztržku politiků s ústavním soudem neprožívají nijak dramaticky. A to navzdory tomu, že Lisabon nedostane další tranši (2 miliardy eur), dokud nenajde za ústavním soudem zamítnutá opatření nové úspory.

9. 4. 2013 10:59
Doba čtení: 1 minuta

Portugalsko náhradním hrobařem eurozóny místo Řecka nebude

Portugalská vláda se momentálně financuje na dluhopisových trzích velmi draze (výnos desetiletého státního dluhopisu se pohybuje nad 11 %). Tak vysoké výnosy nejsou dlouhodobě udržitelné a dříve nebo později by položily každou zemi.

28. 3. 2012 14:59
Doba čtení: 2 minuty

Je Portugalsko na řecké cestě?

Jde Portugalsko ve stopách Řecka? Realita je neúprosná. Veselo není ani v Itálii kde se chystá stávka a v Číně, kde začíná stávkovat samotná ekonomika.

22. 3. 2012 9:15
Doba čtení: 2 minuty

Portugalsku hrozí bankrot

Portugalsko bude následovat řecký scénář. V rozhovoru pro německý časopis Der Spiegel to uvedl generální ředitel investičního fondu Pimco Mohamed El-Erian. „Záchranná půjčka ze strany EU a MMF ve výši 78 miliard eur nebude stačit a země požádá…

19. 3. 2012 11:45

Řecká dohoda = portugalská past

Evropská krize se ve stejných obměnách vrací zas a znova jako bumerang. Zhruba po roční pauze opět dopadá i na slabší ze dvou zemí na Pyrenejském poloostrově – Portugalsko.

Doba čtení: 1 minuta