Hlavní navigace

paypay

Platební portál PayPay posílá platby bez povolení, potíže se zvyšují

S PayPay to jde z kopce. Služba sice funguje, ale důvěra v její fungování dostává pořádně zabrat. Přibývají nespokojené reakce klientů i varování bank.

Doba čtení: 3 minuty

Mikroplateb při internetových nákupech využívají jen 2 % spotřebitelů

I přesto, že nakupování na internetu je bezkontaktní záležitostí, platby na dálku se v něm nadále příliš neprosazují. Podle studie, kterou na přelomu března a dubna 2010 připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK) ve spolupráci…

Jak přijmout platbu ze zahraničí?

Může se stát, že se dostanete do situace, kdy budete potřebovat dostat peníze ze zahraničí k vám. Zahraniční platby lze často přijmout levně, jen se musíte spokojit s menším komfortem. Kromě toho existují i neoficiální cesty, jak lze dostat na účet peníze z ciziny, a to zadarmo. Zahraniční platby lze přijímat i v mBank či záložnách, jen musíte vědět, jak.

Doba čtení: 13 minut

Jak platit do zahraničí

Leckdo se už setkal se situací, kdy potřeboval zaslat platbu do zahraničí. První, co nás napadne, je použití platební karty. U malých částek je to bezkonkurenčně nejlevnější způsob platby, protože neplatíme žádný poplatek. Co když ale kartou platit nelze? Způsobů je pořád dost.

Doba čtení: 11 minut