Hlavní navigace

Automobil na leasing, nebo na úvěr?

Stojíte před otázkou, zda nový automobil pořídit na úvěr, nebo na leasing a nevíte si rady? Zeptali jsme se za vás odborníků z leasingových společností, co se vám vyplatí a za jakých okolností. Dávno již neplatí, že leasing je výhodný pro podnikatele a úvěr pro ostatní.

Doba čtení: 4 minuty

Leasing loni poprvé v historii meziročně poklesl

Leasing loni poprvé v historii meziročně poklesl. Objem leasingu movitých věcí, kam patří osobní a nákladní auta, stroje či počítače, klesl o 2,8 procenta na 96,6 miliard korun. Příčinou byly květnové daňové úpravy a horší prodeje nových aut, řekl…

15. 2. 2005 14:01

Mají banky strach z našich dluhů?

Rostoucí zadlužení domácností přináší více individuálních tragédií. S rostoucí popularitou půjček stoupá i počet rodin, které finanční situaci nezvládly. Neplatiči tím ohrožují finanční instituce, které se vezou na vlně zájmu o úvěry. Přinutí strach banky k akci?

Nebankovní registr klientských informací zahájí provoz

Dnes došlo k podpisu základní smluvní dokumentace projektu nebankovního registru klientských informací, který bude spuštěn do plného provozu na začátku července letošního roku. Registr bude shro-mažďovat pozitivní a negativní informace o fyzických…

19. 1. 2005 14:39

Raiffeisenbank snižuje úročení hypoték

Raiffeisenbank a.s. opět snížila úrokové sazby hypotečních úvěrů, tentokráte se pokles dotkl sazeb s delší dobou splatnosti. Úroková sazba s desetiletou fixací poklesla o 0,45 procentního bodu na 4,95 procenta. Ve stejném rozsahu se mění úročení…

18. 1. 2005 12:29

Skupina GE Capital se přejmenovala

Dnešního dne GE Capital Bank začla používat nové jméno GE Money Bank. Přejmenoval se také Ge Capital Multiservis na GE Money Multiservis a GE Capital Leasing na GE Money Auto.

17. 1. 2005 11:07

Leasing - akontace a délka splácení

Osobní automobil dnes potřebuje téměř každá rodina a každý živnostník. Bohužel, ne všichni máme k dispozici potřebnou hotovost, a tak musíme někdy sáhnout po nákupu například na leasing. U které leasingové společnosti získáte automobil nejvýhodněji?

Doba čtení: 3 minuty

Jak si můžete půjčit?

Žít na dluh je v dnešní době stále populárnější. Proto se také banky i úvěrové společnosti předhánějí, kdo vám poskytne výhodnější úvěr. Pokud se rozhodnete nakupovat za cizí peníze, máte na výběr nejenom, kde si půjčíte, ale i jakou úvěrovou službu využijete.

Doba čtení: 5 minut

Jak se daří českému leasingu?

Leasing u nás donedávna patřil k nejdynamičtěji se rozvíjejícím finančním produktům. Po tučných letech ale přišla léta hubená. V minulých dvou letech se dostavila stagnace, letos dokonce pokles. Pokračujícím vývojovým trendem je koncentrace trhu. Jaká je aktuální situace?

5. 10. 2004 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Spotřebitelský leasing – ano, či ne?

Kdysi podnikatelé téměř nekupovali auta jinak než na leasing. Časem se o leasing začali zajímat i běžní občané a leasingové společnosti zase o ně. Pak přišla změna DPH a psalo se o tom, že leasing podraží a zajde na úbytě. Vyplatí se lidem o leasingu vůbec uvažovat?

Doba čtení: 6 minut

Jak si poradit s dlužníky?

Dluží vám někdo a nechce svůj dluh vyrovnat? To vám není co závidět, protože věřitel to v Česku nemá zrovna jednoduché. O tom, že rychle dostane zpět své peníze i s úroky, si většinou může leda tak nechat zdát. Jak lze proměnit tento sen ve skutečnost?

Doba čtení: 7 minut

Nový bič na neplatiče!

Zadlužovat se stále dokola a nesplácet? U bank už pár let funguje úvěrový registr, který se snaží na chronické neplatiče došlápnout. Teď mají ale smůlu i ti neplatiči, kteří se dostali do problémů se splácením leasingu či spotřebitelského úvěru. Jaké problémy je čekají?

Doba čtení: 3 minuty

Prodraží se nákup auta?

Plánujete nákup automobilu a nemáte dost v hotovosti? Květnové šarády s DPH zdražily nákup automobilu na leasing. ČNB zvyšováním úrokových sazeb zase zdražila spotřebitelské úvěry. Jaká jsou teď pro a proti při nákupu auta bez peněz?

Doba čtení: 3 minuty

Lhát bance se nemusí vyplatit

Při poskytnutí úvěru nebo půjčky budete zpravidla podepisovat prohlášení, že všechny vámi uváděné údaje jsou úplné a pravdivé. Pokud vyjde najevo, že tomu tak není, můžete se dostat do docela velkých problémů. Takže opatrně a važte v bankách svá slova!

Doba čtení: 6 minut

Nenechte si sebrat automobil!

Nákup ojetého automobilu je vždy riskantní. Především pokud je auto dovezené ze zahraničí. Lehce se vám může stát, že po ujetí pár kilometrů vám automobil zabaví policisté a vy nebudete mít ani vůz, ani peníze. Jak snížit riziko koupě kradeného auta? A na co si dát při nákupu ojetého auta pozor?

Doba čtení: 4 minuty

ČSOB Leasing změnil sídlo

Od dnešního dne sídlí ČSOB Leasing v nových prostorách na adrese Na Pankráci 310/60, Praha 4, 140 00.

7. 7. 2004 8:00

Jak nekoupit kradený automobil

Auta se kradou a kradená auta se prodávají. Lidí, kteří přijdou o spoustu peněz, když si takový automobil pořídí, stále přibývá. Místo nákupu auta za skvělou cenu je pak čekají jen samé nepříjemnosti. O plechový přírůstek do domácnosti můžete i přijít. Jak tomu předejít?

Doba čtení: 8 minut

Nesplácíte dluh? Čeká vás peklo!

Zažádat si o půjčku je snadná věc. V bance jsou všichni milí a pěkně se o vás starají. Horší situace nastane, když přestanete úvěr splácet. Banka se s vámi nebude bavit a pošle na vás vymahače. A už není cesty zpátky. Nevěříte? Naší čtenářce se to stalo.

Doba čtení: 4 minuty

Neupisujte se ďáblu!

Nedostává se vám peněz? Tak si je půjčte! Zní to lákavě, ale pokud nemáte jasnou představu o tom, jak vypůjčené peníze vrátíte, nechte si raději zajít chuť. Mohli byste se snadno dostat do začarovaného kruhu a nakonec skončíte na ulici nebo ve vězení.

Doba čtení: 5 minut

ŠkoFIN zaplatí jeden rok leasingových splátek

Se zajímavou nabídkou přišla leasingová společnost ŠkoFIN – za své zákazníky, pořizující si Škodu Fabii, „zaplatí“ jeden rok splátek leasingu. Mohou tak získat slevu cca. 40 tis. Kč.

10. 6. 2004 11:49

Úvěr na nákup auta s úrokem 4,99 %

Společnost Cetelem začala svým klientům nabízet nový spotřebitelský úvěr na nákup osobního automobilu a motocyklu. Akční úroková sazba u tohoto produktu je 4,99 % po celou dobu splácení, a to bez ohledu na typ vozidla či délku splácení.

9. 6. 2004 16:38

Konec leasingu v Čechách?

Květnové úpravy sazeb DPH zdražily služby leasingových společností. Koupit si auto na leasing je tak o dost dražší. Leasingové společnosti se snaží zabránit odlivu klientů. Nově jim umožňují koupi auta na spotřebitelský úvěr. Co se za tím skrývá?

Doba čtení: 3 minuty

GE Capital Leasing oznámila zdražení o 3 - 7 % v souvislosti se změnou DPH

Společnost GE Capital Leasing oznámila zvýšení splátek nově uzavřených leasingových smluv o 3 – 7 % v souvislosti s přeřazením leasingu do základní sazby DPH. Zároveň přináší novou podobu AutoCREDITu, spotřebitelského úvěru, s jehož pomocí…

28. 4. 2004 11:18

Leasing: Pomoc, neberte mi mé auto!

Koupit si auto na leasing můžete za pár minut. Stejně rychle o něj ale můžete i přijít. Leasingové společnosti se totiž s dlužníky nijak nemazlí. Pokud se dostanete do finanční tísně, nestačíte se ani rozkoukat a budete mít prázdnou garáž.

Doba čtení: 4 minuty

Řidiči pozor, leasing bude dražší

Chystáte se koupit si nový automobil? Raději si pospěšte. Po květnovém vstupu České republiky do Evropské unie leasing podraží. Co se stane? Zvýší se DPH služeb leasingových společností. Přijdou leasingové společnosti po zvýšení sazby DPH o zákazníky?

Doba čtení: 3 minuty

Leasing ojetých automobilů

Pokud kupujete ojetý automobil asi přemýšlíte: vzít si půjčku, nebo využít služeb leasingové společnosti? Odpověď není však jednoduchá. U leasingu musíme složit nějakou akontaci, u spotřebitelského úvěru nikoliv. Kdy je výhodnější bankovní úvěr a kdy leasing?

Doba čtení: 2 minuty

Hypotéky dostanou novou státní podporu

Od Nového roku by měl být zaveden nový systém pro státní podporu hypotečních úvěrů. V současné době, vzhledem k nízkým úrokovým sazbám, se totiž státní podpora vyplácí jen lidem do 36 let, když si pořizují nemovitost starší dvou let (podpora je…

27. 10. 2003 13:32

Připravuje se databáze klientů leasingových společností

Leasingové společnosti připravují podobný registr, jako je bankovní úvěrový registr, s jehož pomocí si budou moci vyměňovat informace o klientech. Rychlost jeho zavedení závisí na rychlosti dohody s Úřadem na ochranu osobních údajů.

9. 9. 2003 13:47

Aktualita ze dne 13. 6. 2003 - 20:50

Raiffesisenbank snížila úrokové sazby hypotečních úvěrů o 0,2 %. Hypotéky Klasik, Jistota a Stabilita, S odkladem a Profit jsou poskytovány od 3,84 % při fixaci úrokové sazby na 1 rok a od 4,5 % při fixaci úrokové sazby na 5 let. Hypotéka Profit je poskytována se sazbou o 1 % vyšší.

13. 6. 2003 20:50

Rodinný vůz na úvěr, nebo na leasing?

Rodinný vůz musí být velký, aby se do něj vešla celá rodina i s příslušenstvím, pohodlný, aby i děti vydržely sedět při dlouhých cestách, a musí mít dobré jízdní vlastnosti, aby byl rodinný řidič ochoten vzdát se alkoholických požitků na rodinných oslavách. Nejlépe tyto vlastnosti shrnuje vůz nový. Kde ale vzít peníze na jeho pořízení, když hotovost nestačí?

Doba čtení: 3 minuty