Hlavní navigace

Repasované počítače. Nejlepší způsob, jak získat kvalitní počítač a ušetřit.

 Autor: Pixabay.com
Pořídit si notebook není v současné době nic složitého. Z pestré nabídky si vybere každý, ať už mu jde o značku, výkon, spolehlivost, rozměry, váhu nebo barvu. To však platí v případě vyššího budgetu. Pokud je pro vás otázka ceny zásadní, ale chcete si domů pořídit opravdu kvalitní počítač za co nejméně peněz, jako ideální řešení se nabízí repasovaný počítač.
11. 5. 2020
MarketVoice Co je to?

Sdílet

Ohrnovat nos na repasovanými počítači je ohromná škoda. Sice se nejedná o nejnovější modely vonící novotou a moderními barvami, ale pokud vám jde primárně o kvalitu a ne vzhled, jsou repasované počítače nejlepším řešením jak pro domácnosti, tak i pro firmy. 

Potřeba mít doma ideálně více než jeden stolní počítač či notebook na běžné surfování po internetu se ukázalo například v současné době, kdy spousta lidí kvůli koronaviru a s ním souvisejícím opatření v podobě celorepublikové karanténě byla téměř ze dne na den odkázána na “home office” tedy práci z domu.

Co je to repasovaný počítač?

Repasovaným počítačem se nemůže stát jakýkoliv počítač, který někomu leží doma vedle postele. Vždy se jedná o vysoce kvalitní a výkonné služební počítače používané manažery zejména ve velkých korporacích, a jejichž původní hodnota se pohybovala v řádu desítek tisíc korun

Velké podniky a firmy výpočetní techniku obvykle mění během kratších intervalů než běžný uživatel, který počítač či notebook užívá, dokud funguje. Vyhodit profesionální IT vybavení rovnou do “koše” by však byla velká škoda, protože se jedná o notebooky nejvyšších tříd konstruovaných pro výrazně delší životnost než je pár let. Firmy proto tyto počítače předávají nebo prodávají dál.

Repasované notebooky “vyrábí” specializované IT firmy

Tyto počítače následně odkupují specializované IT firmy, které je upravují pro další prodej a použití. Nová cena takto upraveného “repasovaného” počítače je však minimálně o polovinu, spíše až o dvě třetiny nižší. Za takovou cenu si sice lze pořídit nový počítač, ale s výrazně slabšími parametry a neporovnatelnou kvalitou Jen se prostě jedná o starší upravený model.

Pečlivě vybrané počítače a notebooky se důsledně prověřují, čistí, upravují a testují. Vadné komponenty nahrazují nové a plně funkční a do počítačů je nahráván nejnovější software. Profesionální práci provádí vždy zkušení odborníci. Navíc na profesionálně repasované notebooky firmy běžně poskytují jedno až dvouletou záruku

Repasovaný notebook versus počítač z bazaru

V žádném případě nezaměňujte repasovaný počítač za notebook prodávaný na inzerát, z bazaru apod. Jedná se o dvě naprosto rozdílné věci. Repasovaný notebook je rozhodně lepší varianta, než kupovat počítač z druhé ruky na inzerát či z bazaru, aniž by se na něj kdokoliv podíval.

Počítače a notebooky prodávané v bazaru jsou prostě pouze přeprodávané IT zařízení za nižší cenu, které s největší pravděpodobností nikdo nekontroloval, nedošlo k žádným technickým úpravám ani vnitřnímu pročištění. Lidé se takto zbavují notebooku, které nepoužívají, nepotřebují a nebo je dokonce poruchové a chtějí se jej takto zbavit a ještě na tom vydělat. Není poskytována žádná záruka a neexistuje možnost reklamace.

Naproti tomu za prodejem repasované IT techniky (nemusí jít pouze o počítače a notebooky, ale repasují se také tablety, monitory, mobily, tiskárny atd.) stojí profesionální firma (např. Pocitace24.cz). Skutečně dobré firmy a specialisté na repasi poskytují nejen záruku, ale také odpovídající klientský servis během záruční doby i po záruce (rychlé opravy, zapůjčení náhradního počítače apod.).

Repasované notebooky mají pro většinu lidí stále lepší parametry, než využijí

Označení “starý” je v případě repasovaných počítačů zavádějící už jenom proto, že většina upravených notebooků má daleko větší procesorový výkon a celkově lepší parametry než současná generace nových notebooků nabízená za příznivější a výprodejové ceny. Za stejné peníze i se zárukou tak můžete získat počítač, který vydrží mnohem déle.

Bát se není třeba ani poruchovosti. Vzhledem k tomu, že se jedná o profesionálně upravené počítače z kategorii business vyrobené z kvalitních materiálů. To se zrovna o současné nabídce velmi levných plastových počítačů, jejichž životnost často hraničí s dvouletou záruční dobou, nedá s čistým svědomím vůbec říci. 

K repasi PC se vybírají počítače od renomovaných značek

Společnost specializující se na výrobu repasovných počítačů Pocitace24.cz repasuje pouze pečlivě vybrané “ačkové” kusy nejvyšších řad od renovovaných světově známých značek.

 • Dell – řady Latitude a Precision
 • Lenovo – řady ThinkPad T, W, X a R
 • Hewlett-Packard (HP) – řady Compaq, Elitebook
 • Apple – řady PowerBook a MacBook Pro

Přemýšlíte o nákupu repasovaného počítače?

Podívejte se na nabídku počítačů, notebooků i telefonu a tabletů na pocitace24.cz. Vybere si tam každý.

Každý počítač, který prochází rukama odborníků, čeká hned několik kontrolní procesů. První kontrola probíhá právě při již odkupu vybavení, a pokud je při dalších kontrolách objeven vadný kus, jde bez milosti pryč.

Nejprve jsou před pár lety elitní počítače a notebooky testovány po hardwarové stránce, následuje kontrola softwaru. Kusy, které projdou těmito kontrolami jsou poté důkladně pročištěni a mají-li nějaké a vadné části, nahradí je novými, bezproblémovými a funkčními. 

Pro koho je repasovaný počítač ideální

Repasovaný počítač je výborná volba pro lidí, kteří požadují kvalitu a spolehlivost na prvním místě, avšak mají omezený finanční budget na pořízení nového počítače. Než aby si pořídili laciný nový počítač, doporučujeme jim kvalitně zpracovaný repasovaný elitní notebook, u něhož byly použity dobré materiály (např. pevná kovová konstrukce), a bez obav zvládne i hrubší zacházení, přežije cestování a časté přenosy a jednoznačně vydrží.

I přes starší rok výroby mají repasované počítače kromě na první pohled kvalitnějšího zpracování a vyšší odolnosti velmi dobré parametry a hravě konkurují i novým počítačům ze střední kategorie v cenové relaci od 20 000 Kč výše. Pro osoby, kteří počítač používají nejen k surfování, ale také k náročnější práci na počítači a vyžadují například vyšší rychlost a výkon, jsou repasované počítače rozumnou a praktickou volbou.

Repasované počítače a notebooky – parametry a kritéria výběru

Pokud se rozhodnete pro repasovaný počítač, prvním krokem je výběr dobrého prodejce. Při nákupu použité a upravené elektroniky se nebojte vybrané společnosti nejprve prověřit. Jedním z vodítek, jak si vybrané firmy stojí na trhu, jsou internetové recenze předchozích zákazníků.

Hledejte odpovědi na otázky:

 • Zda výrobce dodává zboží v inzerovaném stavu a s odpovídajícím příslušenství (např. nabíjecí adaptéry apod.).
 • Zde výrobce dodržel veškeré podmínky včetně doby dodání zboží.
 • Jak výrobce řeší klientský servis, záruční servis a reklamace (komunikace se zákazníkem od výběru počítače až po ochotu řešit případné reklamace vadného zboží)

Repasované zboží není nové a tak je třeba k němu přistupovat. Prodejce by však měl zákazníkovu podávat pravdivé informace o stavu nabízeného zboží předem nejlépe už v inzerát (pokud vede e-shop). Dobrý prodejce již v inzerátu upozorňuje na veškeré viditelné vady, jako jsou drobné škrábance apod.

Dobrý prodejce repasovaných počítačů je rovněž schopen zákazníkovi na základě jeho požadavků ochotně a hlavně profesionálně poradit odpovídající repasované PC. Je velký rozdíl mezi tím, zda je počítač či notebook určen pro studenta střední či vysoké školy, pro sledování videí, hraní her, surfování nebo pro odbronou práci.

Dobrý prodejce je více než prodejce a automatickou součástí jeho služba je zákaznický servis, který nekončí odchodem zákazníka z prodejny nebo převzetím zboží. Pocitace24.cz na prodávané počítače nabízí dvouletou záruku, během které lze využít záruční servis. Zákonem je přitom u repasovaného zařízení nařízená záruka v délce jednoho roku.

Repasované PC od 2 500 Kč

Ceny repasovaných počítačů u Pocitace24.cz jsou až o dvě třetiny nižší než činila původní cena. Konečná cena samozřejmě záleží na více parametrech:

 • Značka (Dell, Lenovo nebo HP u notebooku, u stolních počítačů také Acer, Apple, Fujitsu)
 • Použitý procesor (Intel® Celeron, Intel® Core™Duo, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5 nebo Intel® Core™ i7)
 • Velikost pevného disku
 • Velikost operační paměti (4, 8 nebo 16 GB, u stolních PC až 31 GB)
 • Velikost monitoru (11,6” – 15,6” u notebooku, u stolních PC jsou monitory prodávány zvlášť)
 • Rozlišení monitoru
 • Klasický nebo dotykový monitor u notebooku
 • Typ grafické karty 

Nakupujte počítače chytře

Pokud uvažujete po přečtení článku o nákupu repasovaného počítače, podívejte se na nabídku na pocitace24.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).