Hlavní navigace

Chcete investovat? Společnost finGOOD rozjíždí unikátní finanční akademii

 Autor: Depositphotos
Široká veřejnost se stále potýká s nízkým finančním sebevědomím. I přes sílící inflaci stále velká část lidí nepečuje o své finance. To má nyní změnit investiční akademie od finGOOD.cz.
4. 10. 2021
MarketVoice Co je to?

Sdílet

FinGOOD.cz je crowdfundingová investiční platforma, které se za poslední rok podařilo dostat mezi tuzemské investiční jedničky. Počet jejich investorů přesahuje 3800 a nyní navíc společnost získala 41,5 milionů pro svůj další rozvoj a připravuje se také na expanzi na zahraniční trhy.

Investorem, který důvěřuje platformě natolik, že do ní vložil 41,5 mil. Kč je společnost Alcor Investment, v jejímž čele stojí Tomáš Pešek, který měl dříve na starosti projekty České exportní banky a investice skupiny Generali PPF v Rusku. Alcor Investments tak nyní ve finGOOD drží majoritní podíl ve výši 81,5 %.

Získané peníze hodlá finGOOD investovat do vlastního rozvoje s tím, že je použijí na další technologický rozvoj, dojde k personálnímu posílení týmu a část peněz investují také do marketingu a posílení značky. Technologický rozvoj se má nést v duchu plné automatizace a zahrnovat investorské mobilní aplikace.

„Tato investice nám především umožní škálovat naše systémy a zrychlit náš růst. Z původně webového portálu se posuneme na další stupeň, kde budeme moct psát vlastní servisy a vyvíjet si vlastní back-end, front-end, infrastrukturu a v neposlední řadě mobilní aplikace,“ popisuje Michal Weiser, CTO finGOOD.cz.

Akademii ocení začínají i zkušení investoři

„Cítíme, že Češi koketují s investováním čím dál, tím víc. Narážejí ovšem na to, že jim v této oblasti chybí sebevědomí” objasňuje situaci Vít Endler, CEO finGOOD, který je sám aktivním investorem.

Právě to bylo bylo důvodem pro vznik finGOOD Akademie. Jejím cílem je zvýšit finanční gramotnost a přístup široké veřejnosti k financím. „ Úspory lidí požírá rostoucí inflace a skoro bych řekl, že před ní většina zavírá oči. Jak z toho ven? Já osobně vidím cestu v porozumění vlastním financím a aktivním investování. Proto vznikla finGOOD Akademie,“ doplňuje.

Akademie se zaměřuje na témata a otázky, která by měla zajímat jak pokročilé investory, tak nováčky ve světě investic. Ty vycházejí především z oblastí, které zajímá 3800 investorů, kteří na finGOOD investují. Akademie se zaměřuje na samotné investice, ale také rizika, rozpočet, budování pasivních příjmů, investic do nemovitostí, ale i na základní pojmy jako je jistina, složené úročení nebo balónové splácení.

FinGOOD Akademie sází na jasný a přehledný videoformát, kde sledující dostávají rady od zkušeného investora. V prvních dílech pokryli nejdůležitější investiční témata a postupně budou přidávat další. „O investování je internetu přehršel informací. Ale protože na finGOODu investuju a jejich týmu důvěřuju, jsem rád, že důležitá témata (i pro začínající investory) zpracovali – jednoduše a kvalitně. Za mě palec nahoru,“ hodnotí podnikatel a začínající investor Tomáš Brož.

Akademie je tedy určena začínajícím i pokročilým investorům, ale i těm co o investování teprve přemýšlejí. Pokrývá témata a otázky, které by si měli položit všichni. „Starat se o vlastní peníze je osobní odpovědností každého z nás, ale ke správným rozhodnutím je potřeba dostatek informací. Proto jsme připravili investiční akademii, která rozebírá témata bez pozlátka a na rovinu,“ uzavírá Vít Endler.

Ti, kteří po absolvování Akademie budou chtít praxi, mohou začít investovat právě na platformě finGOOD.cz, a to do prověřených a fungujících firem s historií. Investování zde je bez poplatků a zúročení je ve výši 6–10 % ročně s tím, že splátky chodí každý měsíc na účet. Díky tomu lze využít výhod složeného úročení a udělat tak slibný krok k úspěšnému vybudování pasivního příjmu .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).