Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zneužití karty po česku: pošlete 30 korun na pomoc „kamarádovi“ od Martin - A tedy bezpečnější, než v obchodě. V normální zemi...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2014 12:40

  Martin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A tedy bezpečnější, než v obchodě.

  V normální zemi majitel karty projde měsíční výpis, bance oznámí platby, které neprovedl a banka mu peníze s omluvou vrátí.

  Banky v normálních zemích nemají své klienty za nepřátele. Spíš se povozí po obchodnících, kteří přesáhnou procento povolených chargebacků. Smluvní pokuty jsou opravdu šílené.

 • 28. 5. 2014 9:45

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  V bankách pracují lidé. Obvykle ta samá populace, co žije v okolí. U nás máme banky za nepřátele a chceme s nimi bojovat. No a někteří z těhle bojovníků pak dostanou místo v bance. Jenže do hlavy už mají vtlučeno, že banka a klienti jsou nepřátelé, kteří jsi jdou po krku, navzájem si lžou a podvádí se. No a tak jdou klientům po krku, lžou jim a podvádí je. To od nich přeci naše obyvatelstvo čeká, ne? A když náhodou na tuhle hru nepřistoupí, tak první vyčuraný klient je rychle vyléčí z optimismu.

  Je to možná drsné, ale banky u nás máme přesně takové, jaké chceme. Sice si tu a tam popláčeme, jak by bylo skvělé, kdyby nějaká banka vracela peníze s omluvou jakmile jí sdělíme, že to nebyla oprávněná platba. Ale také víme, že jakmile to nějaká banka začne dělat, tak ji půjdeme pořádně podojit, pardon, vzít si zpět co mi za ta leta ukradli. A když se objeví skupinky lidí, kteří s pomocí bílých koňů a falešných plateb ukradnou miliony, tak jim ještě zatleskáme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).