Hlavní navigace

Změna trendu?

Lukáš Kudláček

Dnešní obchodní den se vyznačoval nízkými objemy a malou volatilitou. Německý index DAX otevřel + 0,1 % na hodnotě 7.590 bodů, aby následně vzrostl až na + 0,4 %.

Doba čtení: 1 minuta

Výraznější událostí bylo dnes jen zasedání Evropské centrální banky, ze kterého, při tiskové konferenci, vyšlo jen, že jde Evropa správným směrem ven z krize a že je Euro silné a důvěra v něj taktéž. Základní sazbu ponechala Evropská centrální banka beze změny. Následně německý DAX rostl až na + 1 %, aby se po otevření amerických trhů vrátil zpět k nulovým hodnotám na úrovni 7.580 bodů. Americké trhy se po včerejším růstu propadají aktuálně o 0,8 % na úroveň 1.500 bodů a narážejí na technickou hranici, která je právě na této úrovni.  

Česká burza dnes propadala výrazněji, kdy ji táhly dolů hlavně akcie Erste Bank a ČEZ. Společnost ČEZ dnes oficiálně zahájila mezinárodní arbitráž na vzniklou škodu v Albánii. Index PX se ustálil na hodnotě –0,8 %, tedy 986 bodů. Akcie společnosti Erste Bank zakončily obchodní den na hodnotě 570 CZK a akcie společnosti ČEZ 618 CZK.

Vzhledem k dnešní korekci trhu tu máme otázku, zda se tedy už konečně mění celý sentiment a trh by mohl pokračovat v dlouho odkládané korekci, nebo zda je to jen krátké oddechnutí před dalšími růsty. Spíše se přikláním k pokračování korekce, hlavně vzhledem k úrovním na maximech na amerických indexech a končení americké výsledkové sezóny.

Našli jste v článku chybu?