Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zelené dotace provází zmatky a spousta byrokracie od anonym - Byl jsem možná jeden z prvních, kdo si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 7. 2009 10:00

  anonymní
  Byl jsem možná jeden z prvních, kdo si už v dubnu zažádal o dotaci. Chtěl jsem vyměnit okna v rodinném domku a koupit si drahý kotel na biomasu. Celý víkend jsem studoval a vyplňoval všechny kolonky žádosti (to prosím nejsem negramotný). Úředníci mi žádost dvakrát vrátili, že nesplňuji podmínky, jaké? to neuvedli. Domnívám se, že jde o nafouknutou bublinu a peníze na dotace by se daly využít smysluplněji.
 • 22. 7. 2009 21:00

  Jarmila (neregistrovaný)
  Kotel na biomasu, to je síla. Když dřevo nejdřív s použitím drahé energie semelu a pak slisuju, jsem vysoce ekologická. Když nařežu dřevo v lese a spálím v obyčejném a nepředraženém kotli (ve kterém lze spalovat nejen peletky, ale i uhlí nebo svinstvo), jsem neekologická. Tak já tedy s odpuštěním stále neekologická.
 • 23. 7. 2009 12:22

  Petr (neregistrovaný)
  O to prave jde, ze tam muzete (a pravdepodobne to i delate) palit svinstvo. jednim z cilu tehle akce je to, abyste uz svinstvo palit nemohli...
 • 23. 7. 2009 16:01

  Jarmila (neregistrovaný)
  Problém je v to, že těch akcí tu už bylo... kdysi nám nabízeli příspěvek 10.000,- Kč na ekologické vytápění elektřinou. Neberte to ze ty peníze! Podmínkou bylo, že zazdíte komín. Za pár let už elektřina jaksi ekologická nebyla, ale komín bych musela mít zazděný pořád. Teď akce na kotel. Vysvětlí mi někdo, proč peletkový stojí 100.000 a peletky taky něco stojí, když obyčejný kotel vyjde na 40.000 a dřevo je taky levnější než celé slavné peletky. Za pár let zase může fouknout vítr z jiné strany a my se vrátíme k uhlí, protože ukrajinci zadrží plyn, Arabové nedodají ropu (ze které v Čechách obratem uděláme LTO nebo naftu) a ČEZ vypálí takové ceny, že si budeme večer svítit svatojánskýma muškama.

  Lidi pálí svinstvo - teda spalitelné svinstvo - protože při tom holt ušetří za topení. Co to je spalitelné svinstvo? Prořežu stromy na zahradě a mám větve. Když uschnou, mám ekologické palivo. Totéž když vyhodím starou skříň nebo Jan Neruda pověstný slamník nebo ty stohy reklamních letáků, co jich máme každý týden plnou schránku. Ano, takovéto svinstvo spaluju.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).