Vlákno názorů k článku Zázraky na počkání? od zloději - jsem moc rád, že se konečně někdo, i...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 8. 2008 12:13

    zloději (neregistrovaný)
    jsem moc rád, že se konečně někdo, i když opatrně (ale ono to asi jinak nejde) trefuje do nenasytných firem, které za pár halířů vyrábějí podpůrné prostředky na všechno. Bohužel, lidi tomu pořád věří a pokud tak budou o nadále molochy budou čím dál bohatší.
  • 19. 8. 2008 14:51

    Carlos (neregistrovaný)
    Ještě kdyby se tak začali trefovat do farmaceutických firem vyrábějících současné léky, které v podstatě nic neléčí. Příznaky buď potlačují nebo něco dělají za tělo, ale nedělají nic pro to, aby se tělo uzdravilo. Např. takové kožní lékařství: Nedávno mi říkal jeden pan doktor, že existuje asi jen 5 opravdu kožních nemocí a všechny ostatní projevy na kůži jsou důsledkem jiné příčiny v těle - stavu vnitřních orgánů. A jakpak nás léčí kožní lékaři? Mastičky, vodičky, krémy atd. Kolikpak asi pacientů se pomocí této léčby uzdraví? Ale hlavně, že to platí (aspoň z části) zdravotní pojišťovny, tak se nad tím nikdo tak nepozastavuje jako nad prodejem doplňků, které pojišťovna neplatí.
    Já osobně budu radši brát v zimě vitamíny, abych neonemocněl, než nedělat nic a pak brát antibiotika s vedlejšími účinky, abych se vyléčil třeba z angíny.
  • 19. 8. 2008 15:07

    Paly (neregistrovaný)
    Ja nemam nic proti leku potlacujicim ucinky nemoci i kdyz primo nemoc neleci.
    Je beru leky pro potlaceni imunity ... nevyleci mne, ale potlacuji spatnou reakci meho imunitniho systemu. Bez nich bych uz nyni nemohl zit ''normalne''.
  • 20. 8. 2008 8:30

    Carlos (neregistrovaný)
    Já mám seborrhoickou dermatitidu. Kožní lékař předepisuje na tuto nemoc hormonální mast Prednisolon, ta se nesmí používat dlouhodobě, protože má vedlejší účinky. Dodávat do těla sysntetické hormony má vždy nebo většinou vedlejší účinky. Ale tuto mast hradí pojišťovna. Nevím zda úplně nebo částečně, jelikož jsem ji už dlouho nepoužíval a už ani nebudu.
    Zjistil jsem ale, že sprej z Aloe Vera pomáhá na tento ekzém úplně stejně nebo i lépe. Je to ale "přírodní" záležitost oproti syntetickým hormonům, bez vedlejších účinků. A já se ptám proč tento sprej pojišťovna nehradí a syntetický lék s vedlejšími účinky ano?
  • 20. 8. 2008 11:49

    Jaromir
    Protože lékaři nechtějí vypadat jako babky kořenářky?

    A tak raději vezmou do ruky pilku, než rozum do hrsti :).

    Možná je to v lidech. U nás není zvykem se o sebe starat. Každý chce nějaké okamžité řešení problému. Mnoho problémů by vyřešilo jen změna života (jídlo, cvičení, atd.). Ale lidi to nechco. Stejně jako nechcou přírodní lék, ale pilulku (kde je stejná účinná látka). Myslím, že na vině jsou komunisti, kteří očerňovali právě babky kořenářky, malé podnikatele a jiné "nesystémové" živly.

    Časem se to změní, až si lidé začnou vážit svého těla a života.
  • 19. 8. 2008 16:38

    Jarmila (neregistrovaný)
    Tak já se teda trefím. Do dvou léků.
    První: Panadol. Propagovaný krásnou reklamou, kdy dítě s horečkou usne po lžíci panadolu a nádherně spinká, horečka nikde, zítra nás čeká krásný den. Jenže horečka je obrana organismu, která nás položí do postele právě proto, abychom nechodili venku a nepřepínali své síly. Za několik let takto opečovávané dítko dostane kloubní revmatickou horečku nebo jiné úžasné choroby a rodiče se diví, kdepak že se ty choroby vzaly, vždyť jsme přece žili tak zdravě...

    Druhý: úchvatný lék na ucpaný nos, 80-ml lahvička za nějakých 140,- Kč, no nekupte to za ty peníze. V reklamě firma pravila, že má kdesi v oceánu rouru do hloubky asi 1000 m a z hloubi čerpá čisťounkou ničím nekontaminovanou vodičku, kterou pak rozleje do lahviček. Cena je proto tak vysoká, že dobývání této zázračné vody je velmi drahé.
    Kontrolní otázka: víte jaký je rozdíl mezi pravou mořskou solí (a vodou z ní připravené) a obyčejnou kuchyňskou kamennou solí? Kdo řekl že žádný, vyhrál. Rozdíl je v pouhé ceně. I pro kuchyňskou přípravu si můžete koupit mořskou sůl (cenu neznám) nebo sůl kamennou (1 kg = cca 8,- Kč). Troufám si říct, že z 1 kg soli připravíte dosti velké množství zázračných flaštiček na léčení ucpaného nosu a nějakých 10 kg může v pohodě pokrýt spotřebu vodičky v celé České republice.
    PS: už naše babičky léčily rýmu a ucpaný nos vyplachováním slanou vodou...
  • 19. 8. 2008 17:25

    Paly (neregistrovaný)
    Kontrolni otazka ... poznate rozdil mezi chuti kuchynske a morske soli? Ja ano, kazda ma jinou chut ... pri vareni se take kazda hodi jindy. Jsem moc vedle, kdyz rikam ze tam ten rozdil je?

    Po hledani rozdilu mezi morskou a kamennou kuchynskou soli (wikipedia, CojeCo, Ottova encyklopedie) jsem si precetl nasledujici:
    Kamena (kuchynska, varena) sul - chlorid sodny, pripraveny v solivaru(musi se cistit) z odparene morske vody nebo z nerostu Halit(cesky sul).
    Morska sul - smes mineralnich latek, pritomna v morske vode. Pripravena odparenim vody.

    Ale jinak mate pravdu v tom ze za 80ml slany vody 140,- nedam.
  • 19. 8. 2008 19:46

    Jarmila (neregistrovaný)
    Teda tak důkladná jsem nebyla. Někde jsem četla, že ložiska soli (Vělička v Polsku, Solivar v Prešově a Hallstatt v Rakousku) pocházejí ze zbytků moře, co tu kdysi bylo. Těží se napuštěním vody do ložiska, vyčerpáním solanky, jejím vyčištěním a odparem. I mořská sůl se musí čistit. Fajnšmekři prý trvdí, že v chuti rozdíl je, já si nemohu pomoci, já ho necítím (ale třeba to ti fajnšmekři tvrdí proto, aby nebyli za voly, pokud by to bylo jedno a totéž :-))). Záleží asi taky na tom, co se do toho přidává (sůl se fluoriduje a jodiduje).
    To ale nic nemění na tom, že ta zázračná flaštička je předražená a já osobně pochybuju o tom, že se to čerpá z hloubky moře.
  • 20. 8. 2008 9:00

    Paly (neregistrovaný)
    JJ je predrazena a i ja pochybuji ze by se cerpala nejak extra.

    U chuti morske soli ... ono take zalezi na znacce ... u nekterych citim take jen sul(vetsinou u levnejsich).
  • 20. 8. 2008 12:00

    Jaromir
    Rozdíl mezi kamennou a mořskou solí je. Jsou tam minerály. Jód atd., který je pro nás, kteří nežijeme u moře celkem důležitý k životu a jinak se k němu dostaneš jen málo (mořské ryby atd.). Je to podobné, jako je rozdíl mezi minerálkami... (piju zásadně vodu z vodovodu :) ).

    Mořská sůl taky více solí (říkala sestra).

    V místním obchodě stojí kilo mořské soli asi 30 Kč a kamenné soli s přidaným jódem 8 Kč, takže solím tou levnější.

    Nikdy bych si nekoupil výše uvedený sprej, to si spíš rozmíchám sůl ve vodě.

    Jen, aby jsi netvrdil, že není rozdíl.

    To máš, jak si někdo myslí, že 100% pomerančový juice je super. Oni to v Africe vymačkají, odpaří vodu a pak u nás zase dolejí naší vodou. A není voda, jako voda. To už by se všude mohlo dodávat pivo v prášku, a každý bi si ho doma dolil (vím že se tak i dodává :), ale ten hlavní směr jde přece jinudy :) ). Ukazuje to, že na vodě záleží.

    Prostě voda na celé planetě není čistá H2O, ale H2O s příměsemi a o ty jde především...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).