Viděl jsem podobný případ. Zaměstnavatel nutil zaměstnance k falšování stavební dokumentace. Kterou zaměstnanci autorizovali svým podpisem a svým kulatým razítkem se státním znakem. Kdo tak neučiní, trest byl snížení platu až vyhazov.
Takže podle našich soudů se zaměstnanec nesmí bránit, protože medializace je v takovém případě jediný účinný způsob obrany.
Bravo, Ústavní soude!
možná jste přesně trefil pointu:
porušování zákona zaměstnavatelem je nutné ba přímo vhodné nahlásit, nedělat, oznámit, případně i žalovat - orgánům a úřadům k tomu zákonem způsobilým.
medializace je pouze svinstvo za účelem zaměstnavatele (často na rozloučenou nebo až po rozloučení) poškodit, a proto mu nelze přisvědčit.
Asi tak nějak... Soudy v daném případě celkem jasně řekly, že prosté nahlášení situace inspekci atd. by důvodem k výpovědi nebylo a je v pořádku.
Sporná je ale medializace a vyloženě nevhodné je pak to, že se v rámci medializace sklouzlo i k vysloveným pomluvám typu obvinění z korupce bez jakéhokoli doložení atd. Navíc v tomto konkrétním případě byl zřejmě dost nafukován i samotný rozsah problému a poněkud překrucován postup řešení (bylo popisováno i v jiných článcích).
Já ti povím, co se stane, když se zachovají dle tvé rady: řeknou jim, a zcela právem, že je to tvůj problém, tvé rozhodnutí, tvá odpovědnost, a že oni jim nemohou pomoci. Což vskutku nemohou.
Čímž se vracíme na začátek.
Dále tvrdíš, že říci čistou pravdu je "pouze svinstvo".
To bude svátek, až z tebe vypadne něco použitelného a chytrého.
A jak jinak byste si představoval zpracování judikátu (judikátů), než takhle? Citovat se musí, od toho je to judikát! Rád si nechám v zájmu čtenářů poradit, pokud přijdete s něčím použitelným. O případu informovala i jiná média - jinak samozřejmě, obsah se trochu liší, ale ne zase tak moc - forma sdělení je o judikátu vždy v podstatě stejná, liší se jen drobně podle stylu a zvyklostí autora. Zpracování judikatury nemá žádnou ustálenou předepsanou formu, každý to dělá jinak, ale vzásadě podobně.