Hlavní navigace

Z Číny přicházejí znepokojivá data

23. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další nervozitu trhů mohou vyvolat zprávy z Číny. Tamní centrální bance se nelíbí vysoká inflace a proto zvažuje restriktivní opatření.

Znepokojivá zpráv přišla i z Číny. Tamní centrální banka začíná být znepokojena vysokou inflací. Ceny domů v září rostly o 9,1% r/r, nejrychleji od ledna 2011. Centrální banka už druhý den nedodává likviditu peněžnímu trhu a zvažuje další restriktivní opatření na zkrocení nadměrně rostoucího zadlužení.

Polské maloobchodní tržby pokračují ve zrychlování tempa růstu, v září rostly prakticky přesně v souladu s naším odhadem o 3,9% r/r. Táhly je hlavně auta a oblečení, klesly pohonné hmoty. Jde o další dílek do mozaiky dokreslující oživování polské ekonomiky a to i díky domácí spotřebě. Lepší se spotřebitelská důvěra a předstihové indikátory naznačují, že trend oživení bude trvalejší. Nezaměstnanost zůstává v září na 13,0%, trh práce se ale také začíná pomalu lepšit. Zaměstnanost už několik měsíců neklesá a reálné mzdy rostou. Pro bankovní radu jsou data neutrální, sazby se v nejbližší době měnit nebudou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).